قائم‌مقامی و گلی‌زاده در فینال‌ شطرنج قهرمانی کشور

خبرگزاری فارس: قائم‌مقامی و گلی‌زاده فینال رقابت‌های شطرنج کشور را برگزار می‌کنند.

خبرگزاری فارس: قائم‌مقامی و گلی‌زاده در فینال‌ شطرنج قهرمانی کشور

دبیر هیئت شطرنج استان قزوین امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: عصر امروز دیدار نهایی شطرنج قهرمانی کشور میان احسان قائم‌مقامی استادبزرگ شطرنج و اصغر گلی‌زاده استاد بین‌المللی کشورمان در قزوین برگزار می‌شود.

مهرداد سلطانی با اشاره به اینکه این دو شطرنج‌باز در مسابقات بین‌المللی سردار آزادگان قزوین نیز حضور دارند افزود: با تصمیم فدراسیون شطرنج، دیدار نهایی رقابت‌های شطرنج قهرمانی کشور امروز در مجموعه ورزشی الغدیر قزوین انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قائم‌مقامی و گلی‌زاده در مسابقات قهرمانی کشور با یکدیگر هم‌امتیاز شده‌اند تصریح کرد: برای تعیین تکلیف قهرمان شطرنج کشور این شطرنج‌بازان در دو مسابقه 25 دقیقه‌ای به مصاف یکدیگر می‌روند.

سلطانی برگزاری منظم و حساب شده لیگ شطرنج باشگاه‌های استان قزوین را عالی توصیف عنوان کرد: این رقابت‌ها در 9 دور به روش سوئیسی برگزار شد که در پایان با قهرمانی تیم بانک ملت به پایان رسید.

دبیر هیئت شطرنج استان قزوین با اشاره به حضور تیم شطرنج افق ماندگار قزوین در رقابت‌های لیگ برتر عنوان کرد: شطرنج‌بازان استان قزوین با استعداد و توانایی بالایی که دارند در آینده‌ای نزدیک جایگاه مناسبی در کشور کسب می‌کنند.

سلطانی در پایان با اشاره به رقابت‌های شطرنج بین‌المللی جام سردار آزادگان قزوین یادواره سیدعلی‌اکبر ابوترابی‌فرد، یادآور شد: خوشبختانه سطح برگزاری این رقابت‌ها با حضور شطرنج‌بازان مطرح خارجی و داخلی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

انتهای پیام/ش20