سخنگوی مجمع جانبازان و ایثارگران در گفت‌وگو با فارس:
قوانین ‌مربوط به ایثارگران باید مطابق نیازهای جدید آنها وضع شود

خبرگزاری فارس: عباس طائفه با بیان اینکه مقررات تصویب شده ایثارگران باید در زمان خودش و بدون تأخیر اجرا شود، افزود: قوانین مربوط به جامعه ایثارگری باید سال به سال به روز شده و مطابق با نیازهای جدید آنها تنظیم شود.

خبرگزاری فارس: قوانین ‌مربوط به ایثارگران باید مطابق نیازهای جدید آنها وضع شود

عباس طائفه سخنگوی مجمع جانبازان و ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: آنچه مورد تأیید مقام معظم رهبری است باید همه دستگاه‌ها و سه قوا برنامه‌های پایین دستی خود را منطبق با چشم‌انداز 1404 کنند و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز مستثنی از این دستگاه‌ها نیست چون به لحاظ قانونی متولی اصلی ارائه خدمات به ایثارگران است.

وی ادامه داد: باید ببینیم بنیاد شهید به چه میزان در انطباق با چشم‌انداز موفق بوده و لوایح لازم را تنظیم کرده و به مجلس و قوه مجریه برای تصویب ارائه کرده است.

این جانباز دفاع مقدس ادامه داد: در این خصوص شاهد هستیم قوه مجریه، مقننه و بنیاد شهید و امور ایثارگران در این زمینه نمره 20 نگرفته و این‌ عدم موفقیت، به تصویب مقررات و قوانین مربوط به بهتر ارائه دادن سرویس‌دهی به ایثارگران و اجرای دقیق و به موقع قوانین مصوب دستگاه‌های تصمیم‌ساز است.

طائفه بیان داشت: در این بخش‌ها شاهد هستیم در سال 90 و سال‌های قبل نمره مطلوب و عالی را نگرفته است و انتظار حضرت امام و مقام معظم رهبری از همه دستگاه‌ خدمات‌رسان این است که از فرصت به دست آمده در خدمت به جامعه ایثارگران استفاده لازم را ببرند.

سخنگوی مجمع جانبازان و امور ایثارگران تصریح کرد: انتظار جامعه ایثارگران این است که اگر مقرراتی تصویب می‌شود در زمان خودش اجرا شده و تأخیری در آن ایجاد نشود چرا که تأخیر سبب لطمات فرهنگی، معیشتی بر جامعه ایثارگران و همچنین بدنه دستگاه‌های خدمات رسان می‌‌شود و انتظار جامعه ایثارگران از بنیاد شهید این است که مدافع حقیقی و خوبی در دستگاه‌های اجرایی و قانونگذار بوده و آن نیز وظیفه ذاتی بنیاد است و هر سال باید این قوانین را به سمت جلو حرکت داده و به دیگر دستگاه‌‌ها منتقل کند.

طائفه خاطرنشان کرد: با توجه به مقررات پایین‌دستی که هر سال در بودجه پیشنهادی دولت به مجلس ارائه می‌شود، باید در آن لحاظ شده و علاوه بر آن مجموعه مقرراتی در برنامه پنج ساله و مقررات بالادستی وجود دارد که باید این مقررات سال به سال به روز شده تا در بودجه سالانه مطالبات ایثارگران را جاری کند، مثلاً اشتغال فرزندان، مسکن و بهداشت جامعه ایثارگران از جمله آنها است که می‌تواند به روز شده و نیازهای ایثارگران را تأمین کند.

وی در پایان تأکید کرد: باید در بحث قوانین بنیاد شهید در سال جاری با پیشنهاد به دولت و دولت نیز با ارائه به مجلس شورای اسلامی و در نهایت نمایندگان نیز با دقت نظر قوانین بهتری برای سال آینده وضع کنند تا نیازهای این قشر جامعه سال به سال تغییر و در جهت بهتر شدن حرکت کنند.

انتهای پیام/