مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری خبر داد
برپایی ایستگاه مطالعه در اماکن انتظاری چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری فارس: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: به‌ منظور ترویج فرهنگ مطالعه در استان ایستگاه مطالعه در اماکن انتظاری این استان برپا می‌شود.

خبرگزاری فارس: برپایی ایستگاه مطالعه در اماکن انتظاری چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، بهرام داودی پیش از ظهر امروز در نشست با مدیران کتابخانه‌های عمومی این استان، اظهار داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، تمامی دستگاه‌ها نسبت به ترویج کتاب و کتابخوانی مسئول هستند، بر همین اساس فراگیر شدن تبلیغات کتاب و کتابخوانی در دستگاه‌های ارتباط جمعی و تبلیغی ضروری است.

وی افزود: در راستای اجرای سیاست‌های کمیته نهضت مطالعه مفید در استان و اعتلای فرهنگ در بین عموم مردم، برپایی ایستگاه مطالعه در اماکن انتظاری از مهمترین اقدامات انجام شده این اداره است.

داودی خاطرنشان کرد: بر همین اساس انعقاد تفاهمنامه‎ای با مجامع امور صنفی، رستوران‌ها، مطب پزشکان و آرایشگاه‌ها در دست اجرا است که انتظار می‌رود سازمان صدا و سیما به ‌عنوان بزرگ‌ترین رسانه ملی با تعامل بیشتر با ورود به حوزه کتاب و کتابخوانی و معرفی دستاوردهای کتابخانه رغبت و انگیزه بیشتری را نسبت به کتابخوانی فراهم کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به فضای مطالعاتی در این استان، گفت: در حال حاضر افزون بر 68 کتابخانه عمومی در قالب 34 کتابخانه روستایی و مشارکتی و 34 کتابخانه عمومی در این استان وجود دارد.

وی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی، اظهار داشت: کتاب مهمترین ابزار تکامل بشری، میراثی ماندگار و مهمترین ابزار انتقال فرهنگ و تمدن از نسلی به نسل دیگر است.

داودی همگان را به ترویج فرهنگ کتابخوانی دعوت کرد و افزود: شایسته است کتاب‌های ارزشمند و غیرقابل استفاده در منازل به دیگران اهدا شود تا از این طریق شاهد توسعه علم و ترویج فرهنگ کتابخوانی باشیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه موجب توسعه و پیشرفت می‎شود، گفت: اگر می‎خواهیم در زمینه علم و دانش به پیشرفت برسیم باید به امر کتاب و کتابخوانی در جامعه بیش از پیش توجه کنیم.

انتهای پیام/ح20/چ3000