در بیمارستان میلاد
پیچیده‌ترین عمل جراحی دایسکسیون با موفقیت انجام شد

خبرگزاری فارس: پیچیده ترین عمل جراحی دایسکسیون تمام آئورت به صورت اورژانس در بیمارستان میلاد با موفقیت انجام شد.

خبرگزاری فارس: پیچیده‌ترین عمل جراحی دایسکسیون با موفقیت انجام شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد، حمید رضا اسمعیلی فوق تخصص جراحی قلب و عروق با بیان این مطلب افزود: بیمار خانم 52 ساله‌ای بود که با درد قفسه سینه و پشت مراجه کرد.

وی خاطر نشان کرد: در بررسی‌ها دایسکسیون وسیع ،آئورت صعودی، قوس آئورت و آئورت نزولی تا آئورت نمکی تشخیص داده شد و ضمنا 2 تا از عروق کرونی قلب نیز تنگی داشت و هیچ راهی غیر از جراحی برای این بیمار وجود نداشت.

وی با بیان این که این بیمار تحت عمل جراحی ترمیم دریچه آئورت قرار گرفت، اظهار داشت: در این عمل بای پاس عروق کرونر قلب ، تعویض آئورت صعودی با کرافت داکرون ، تعویض آرچ آئورت با کرافت داکرون ، کاشتن عروق کاروتید مغز روی ای کرافت داکرون ، کاشتن عروق بازویی روی کرافت داکرون و در نهایت اتصال انتهای کرافت داکرون به آئورت نزولی در داخل قفسه سینه انجام گرفت.

اسمعیلی با تأکید بر این که بیشتر پروسه جراحی با ایست کامل گردش خون و سرد کردن بیمار تا 16 درجه سانتی گراد صورت گرفت، اظهار داشت: حفاظت مغز با جریان خون جداگانه و گردش خون برون پیکری از ناحیه عروق رانی از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این عمل جراحی است.

این فوق تخصص جراحی قلب و عروق خاطر نشان کرد: مرگ‌و‌میر این عمل و میزان سکته مغزی در بهترین مراکز جراحی دنیا بالاست اما خوشبختانه جراحی این بیمار با موفقیت انجام شد و در حال حاضر وی مشکل خاصی ندارد. 

انتهای پیام/