کامرون: نظامیان انگلیس بدون تحقق دموکراسی خاک افغانستان را ترک می‌کنند

خبرگزاری فارس: نخست‌وزیر انگلیس ضمن موافقت با درخواست مردم انگلیس برای خروج از افغانستان، هشدار داد بدون تحقق دموکراسی کامل خاک افغانستان را ترک می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: کامرون: نظامیان انگلیس بدون تحقق دموکراسی خاک افغانستان را ترک می‌کنند

به گزارش فارس به نقل از نشریه دیلی‌میل، دیوید کامرون  که در واشنگتن حضور دارد در دیدار امروز با اوباما درباره خروج هزاران نظامی از افغانستان در اوایل سال آینده مذاکره خواهد کرد. کامرون تصریح کرد که به زودی مسئولیت‌های امنیتی به دولت کابل واگذار می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود دیوید کامرون پیش از اجلاس ناتو در ماه می درخصوص خروج نظامیان انگلیسی با اوباما به توافق برسد.

این تصمیم کامرون پس از آن مطرح شد که هفته گذشته به دنبال انفجار بمب کنار جاده‌ای 6 نظامی انگلیس کشته شدند و روز یکشنبه سرباز آمریکایی اقدام به کشتن 16 غیرنظامی افغان کرد.

رهبران دو کشور در نظر دارند تا اواسط سال 2013 نیروهای خود را از میادین جنگ خارج کنند و نقش حمایتی از نیروهای افغان را به عهده گیرند.

کامرون اذعان داشت که خروج زودهنگام نظامیان از افغانستان بدون تحقق کامل دموکراسی در افغانستان صورت می‌گیرد و این کشور با چالش‌های اساسی روبرو خواهد شد.

به رغم اذعان به وجود چالش‌های اساسی و تهدید خشونت‌های افراطی پس از خروج نظامیان خارجی از افغانستان کامرون بیان داشت: مردم انگلیس خواستار پایان جنگ در افغانستان و خروج نظامیان انگلیسی از این کشور هستند.

نظرسنجی انجام شده در هفته جاری حاکی از آن است که اکثریت انگلیسی‌ها معتقدند جنگ در افغانستان به شکست انجامیده است و 55 درصد انگلیسی‌ها خواستار خروج فوری نظامیان انگلسیس از افغانستان هستند.

آخرین تحولات سوریه نیز از دیگر موضوعات مهم در مذاکرات اوباما و کامرون خواهد بود.

انتهای پیام/س.ص