حماس: مقاومت به تجاوزات صهیونیست‌ها علیه اسرا پاسخ خواهد داد

خبرگزاری فارس: یکی از نمایندگان فراکسیون پارلمانی "تغییر و اصلاح" وابسته به حماس مسئولیت اقدام یگان‌های ویژه صهیونیست در حمله اخیر به زندان "عوفر" و ضرب و شتم اسرای فلسطینی را متوجه رژیم صهیونیستی دانست.

خبرگزاری فارس: حماس: مقاومت به تجاوزات صهیونیست‌ها علیه اسرا پاسخ خواهد داد

به گزارش فارس، "مشیر المصری" در گفت‌وگو با مرکز اطلاع رسانی فلسطین گفت که مقاومت در مقابل نقض حقوق اسرا و تجاوز علیه آنها ساکت نخواهد نشست و با توجه به ساز‌و‌کارهای خود واکنش مناسبی به این تجاوزات خواهد داد و به این اقدام حماقت‌آمیز عناصر صهیونیستی در زندان عوفر پاسخ می‌دهد.

المصری تصریح کرد که اقدام رژیم صهیونیستی در زندان عوفر، سیاستی هدفمند برای ضرب و شتم اسرا و شکنجه آنهاست و این روند در دوره اخیر شدت بیشتری به خود گرفته است و رژیم صهیونیستی حتی اسرای فلسطینی را از ابتدایی ترین حقوق و نیازهای خود نیز محروم می کند.

وی افزود: دشمن صهیونیستی با بازداشت آسرای آزاد شده فلسطینی در جریان مبادله "وفاداری به آزادگان"، توافقنامه مذکور را نقض کرد و حماس از طرف ناظر مصری می خواهد که در راستای عمل به مسئولیت های خود، تل‌آویو را وادار به توقف تجاوزات خود در زمینه بازداشت و ضرب و شتم اسرا کند.

این رهبر جنبش حماس درباره آخرین دیدارهای صورت گرفته در زمینه آشتی ملی نیز تاکید کرد که جنبش حماس تاکنون انعطاف زیادی در این زمینه از خود نشان داده است و اکنون توپ در زمین جنبش فتح است تا اراده واقعی خود در زمینه اجرای توافقات قاهره و دوحه را نشان دهد.

المصری در عین حال تصریح کرد که جنبش حماس باز هم از هیچ گونه کمکی به اجرای توافق آشتی ملی دریغ نخواهد کرد و آنرا راهکار استراتریک ملت فلسطین می داند که به هیچ وجه امکان چشم پوشی از آن وجود ندارد.

وی افزود جنبش فتح همچنان از عمل به مسئولیت ها و تعهدات خود در زمینه مساله آشتی ملی شانه خالی می‌کند و دست به بازداشت و شکنجه اعضا و طرفداران جنبش حماس در کرانه باختری می زند و روال گذشته اقدامات آن در قبال حماس همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/++