کناره‌گیری دوویلپن از کارزار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه قوت گرفت

خبرگزاری فارس: نخست‌وزیر سابق فرانسه که تاکنون موفق به کسب امضاهای لازم برای ورود به کارزار انتخاباتی فرانسه نشده است، لغو نامزدی خود در این انتخابات را اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: کناره‌گیری دوویلپن از کارزار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه قوت گرفت

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، "دومینیک دوویلپن" صبح روز گذشته در گفت‌وگو با شبکه دو تلویزیون فرانسه اعلام کرد که به دلیل عدم کسب امضاهای کافی برای ورود رسمی به رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری، نامزد نخواهد شد.

طبق قوانین فرانسه نامزدهای ریاست جمهوری تنها در صورت برخورداری از حمایت حداقل ۵۰۰ شهردار از مناطق مختلف می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کنند.

وی در گفت‌و‌گو با شبکه دو تلویزیون فرانسه در این باره اعلام کرد: «هنوز یک روز باقیمانده اما من موفق نشده‌ام امضا و حمایت ۵۰۰ شهردار را کسب کنم مگر اینکه معجزه‌ای اتفاق بیفتد.»

بر اساس این گزارش، دوویلپن روز ۱۱ دسامبر گذشته از تصمیم خود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ خبر داد.

دومینیک دوویلپن از ماه مه سال ۲۰۰۲ تا مارس ۲۰۰۴ وزیر امور خارجه فرانسه بود و پس از آن از ۳۱ مه ۲۰۰۵ تا ۱۷ مه ۲۰۰۷ در دوران ریاست جمهوری "ژاک شیراک" نخست‌وزیری این کشور را بر عهده داشت.

وی در دوره‌ای که وزیر امور خارجه فرانسه بود با حمله سال ۲۰۰۳ به عراق مخالفت کرد و همین امر نام او را در صحنه جهانی مطرح کرد.

انتهای پیام/ر.ص