رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفت‌وگو با فارس:
ارسال نتایج آزمون‌های جامع علوم پایه به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: نتایج آزمون‌های جامع علوم پزشکی پایه سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و نیز پیش کارورزی دیروز به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ارسال شد.

خبرگزاری فارس: ارسال نتایج آزمون‌های جامع علوم پایه به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور

جبرئیل نسل سراجی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: دانشجویان برای مشاهده نتایج آزمون خود می‌توانند صرفاً به دانشگاه‌های علوم پزشکی مربوطه مراجعه کنند و در صورت داشتن هرگونه سوال، به حوزه معاونت آموزشی دانشگاه مربوطه مراجعه کنند.

وی با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در آزمون و میزان قبولی اظهار داشت: حدود ۶ هزار و ۸۰۰ نفر در آزمون‌های جامع علوم پایه شرکت کرده‌اند که میزان قبولی در رشته‌های مختلف متفاوت است.

نسل سراجی ادامه داد: در امتحان جامع پیش کارورزی اکثریت شرکت کنندگان قبول شدند و حدود ۷ درصد مردود شدند. در علوم پایه ۹۰ درصد قبول و بیشترین مردودی مربوط به گروه داروسازی با رقمی حدود ۳۰ درصد است.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در پاسخ به اینکه آیا ارفاقی هم در اعلام نتایج صورت گرفته گفت: تمام آنالیزهای آماری و فنی سوالات را خدمت وزیر بهداشت بردیم و در مورد سوالاتی که به نظر بسیار دشوار می‌آمد میزان پاسخ‌دهی دانشجویان بسیار زرنگ و سطح بالا به این سوالات سنجیده شد و براساس اطلاعات آماری و فنی هر سوال ارفاق اعمال شد که در نتیجه درصد مردودی‌ها هم کاهش یاقت.

آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی یازدهم اسفند برگزار شد.

انتهای پیام/