معاون اجرایی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور:
160 پایگاه امداد نوروزی در خراسان رضوی فعال است

خبرگزاری فارس: معاون اجرایی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور گفت: هم‌اکنون 160 پایگاه نوروزی نیز در استان خراسان رضوی فعال است.

خبرگزاری فارس: 160 پایگاه امداد نوروزی در خراسان رضوی فعال است

جعفر میعادفر در حاشیه بازدید از مراکز اورژانس شهرستان نیشابور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیشابور،‌ گفت: تمام اورژانس‌های بیمارستانی در سراسر کشور فعال هستند و خدمات فوریتی به بیماران ارائه می‌دهند.

وی افزود: امسال با برنامه‌ریزی به عمل آمده در تمام بیمارستان‌های کشور یک پزشک متخصص شیفت حضور دارد.

معاون اجرایی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور با بیان اینکه عمده‌ترین مشکل اورژانس کمبود نیروی انسانی است، اضافه کرد: نیروهای متخصص در 40 دانشگاه علوم پزشکی در حال تربیت هستند که امیدواریم تا سه سال آینده این مشکل نیز حل شود.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون با جذب نیرو از سایر بخش‌های بهداشت و درمان این مشکل را تا حدودی کم کرده‌ایم.

معاون اجرایی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور تأکید کرد: برای نخستین بار در توافق‌نامه‌ای با نظام پزشکی مقرر شده است که 25 درصد از مطب‌ها و درمانگا‌ه‌های خصوصی کشور در ایام نوروز 91 به مراجعان خدمات درمانی بدهند.

وی افزود: تمام دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کشور وظیفه دارند دراجرای این طرح نظارت جدی داشته باشند.

معاون اجرایی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی این طرح نیز وظیفه دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی است، اظهار کرد: در ورودی و خروجی شهرهای کشور وضعیت مراکز درمانی و داروخانه‌ها به مسافران نوروزی اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی گفت: بیش از هفت هزار نفر پرسنل در دو هزار پایگاه اورژانس همراه با سه هزار دستگاه آمبولانس، 30 دستگاه اتوبوس آمبولانسی و هفت فروند بالگرد از 25 اسفند تا 15 فروردین سال آینده در حال خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی هستند.

وی خاطرنشان کرد: 196 ایستگاه سلامت در ورودی و خروجی بعضی از شهرها نیز در حال ارائه خدمات درمانی سرپایی هستند که در صورت بروز مشکل بیماران به اورژانس انتقال داده می‌شوند.

معاون اجرایی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور، یادآور شد: آمبولانس‌های اورژانس در زمان‌های برف و یخبندان شدید با مشکل روبرو هستند.

میعادفر اظهار امیدواری کرد: با توزیع 300 دستگاه آمبولانس کمک‌دار بعد از خردادماه سال 91 این مشکل نیز مرتفع می‌شود.

وی وضعیت اورژانس نیشابور را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: نظم و نظافت آمبولانس‌ها و اماکن استقرار آن‌ها نیز خوب بوده و مدیریت اورژانس این شهرستان از بسیاری از شهرهای کشور بهتر بوده است.

وی درباره مشکلات نیشابور در حوزه اورژانس تصریح کرد: بزرگترین مشکل اورژانس فقط منبع مالی است که در صورت تأمین اعتبار، مشکل دیگری برای خرید آمبولانس و دیگر امکانات وجود ندارد.

انتهای پیام/س10