خراسان جنوبی نگین کویر ایران
اجرای موسیقی محلی در محل کاروانسرای سرایان

خبرگزاری فارس: موسیقی محلی و آوازهای محلی در محل کاروانسرای سرایان با حضور چشمگیر مسافران نوروزی همراه بود.

خبرگزاری فارس: اجرای موسیقی محلی در محل کاروانسرای سرایان

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند اجرای موسیقی محلی و آوازهای محلی که از عصر آخرین روز سال 1390 در محل کاروانسرای سرایان آغاز شده روز به روز با حضور بیشتر مسافران نوروزی پیگیری می‌شود.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی سرایان با اشاره به این برنامه گفت: در این مسابقه که با حضور پر شور مردم برگزار می‌شود هنرمندان سرایانی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و در کنار این مراسم با اجرای موسیقی محلی لحظات شاد و مفرحی برای مردم رقم می‌زنند.

محمد عرب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس افزود: شرکت‌کنندگان در این مراسم در پایان از موزه و مجموعه بناهای تاریخی شهر سرایان بازدید می‌کنند.

وی با اشاره به آثار تاریخی سرایان تصریح کرد: از بناهای قابل توجه شهرستان سرایان می‌توان به کاروانسرای سرایان اشاره کرد که در کنار آب انبار سفلی قرار دارد و متعلق به دوره صفوی است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی سرایان با بیان اینکه کاروانسرا دارای در بزرگی بوده و ایوان بلندی دارد و حجره‌هایی در اطراف صحن آن قرار دارند، اضافه کرد: کاروانیانی که از منطقه و شهر سرایان می‌گذشته‌اند در آن اطراق می‌کرده‌اند.

عرب به مسجد جامع دوره صفوی اشاره کرد و گفت: این مسجد از آثار تاریخی شهر سرایان بوده که شامل دو بخش و شبستان تابستانی است و در شبستان زمستانی رواق‌هایی بوده که ستون‌های مستحکمی داشته و گچبری‌های محراب نیز زیبایی‌های خاصی داشته که سوره‌های قرآن را در بر گرفته است.

انتهای پیام/خ۲۰