برای نخستین بار صورت می‌گیرد
برگزاری دوره آموزشی ناظران افتخاری ستاد تسهیلات سفرهای خراسان رضوی

خبرگزاری فارس: مسئول آموزش اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از برگزاری کارگاه آموزشی ویژه ناظران افتخاری ستاد دائمی تسهیلات سفرهای استان و راهنمایان اماکن فرهنگی- تاریخی خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری دوره آموزشی ناظران افتخاری ستاد تسهیلات سفرهای خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، علی صفر نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این دوره آموزشی همه ساله پیش از شروع تعطیلات نوروزی برای تمام راهنمایان موزه‌ها و اماکن تاریخی– فرهنگی استان برگزار می‌‌شود.

وی افزود: البته امسال این دوره برای نخستین‌بار هم برای راهنمایان و هم برای ناظران افتخاری ستاد دائمی تسهیلات سفرهای خراسان رضوی برگزار شد.

مسئول آموزش اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی خاطر نشان کرد:‎ این دوره آموزشی در چند روز گذشته با حضور بیش از 90 نفر به مدت 25 ساعت تئوری و عملی و با بهره‌گیری از مجرب‌ترین اساتید سازمان برگزار شد.

وی در ادامه با اشاره به مباحث مطرح شده در این دوره‌ها اظهار داشت:‎ در این دوره مباحثی چون الگوهای رفتاری، شناخت صنعت گردشگری، استانداردسازی، بهداشت و کمک‌های اولیه، و هنر،معماری و موزه‌ها و غیره تدریس شد و در روز دوم هم تور آموزشی بازدید از مجموعه فرهنگی فرهنگی-تاریخی نادری اجرا شد. 

انتهای پیام/خ۳۰