خراسان جنوبی نگین کویر ایران
رضایی: برپایی 12 بازارچه صنایع دستی در مبادی ورودی خراسان جنوبی

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از برپایی 12 بازارچه صنایع دستی و سوغات محلی در مبادی ورودی شهرستان‌های این استان ویژه نوروز 91 خبر داد.

خبرگزاری فارس: رضایی: برپایی 12 بازارچه صنایع دستی در مبادی ورودی خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند محمدرضا رضایی صبح امروز در بازدید از فعالیت‌های ستاد تسهیلات نوروزی سرایان اظهار داشت: همزمان با ایام نوروز 12 بازارچه صنایع دستی در استان خراسان جنوبی با همکاری هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی برپا شده است.

وی ادامه داد: بازارچه‌های مذکور در شهرستان‌های بیرجند، قاین، فردوس، نهبندان، سربیشه، درمیان، سرایان، بشرویه و خوسف برپا شده است.

رضایی اضافه کرد: بازارچه‌های صنایع دستی در اماکن تاریخی و ورودی هر شهرستان برپاست و سوغات محلی و تولیدات کاربردی و تزیینی هنرمندان در آن به معرض فروش گذاشته ‌شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در بازدید از مقبره تورانشاه گفت: این بنا در حاشیه جنوبی شهر سرایان واقع شده و در منطقه‌ای قرار گرفته که پیرامون آن را قبرهایی فرا گرفته‌اند.

رضایی با بیان اینکه این بنا دارای نقشه هشت ضلعی بوده و ورودی آن در ضلع شمال شرقی آن قرار گرفته است، تصریح کرد: ورودی مقبره دارای طاقی است جناغی با عرض 4.3 و عمق 3.8 متر و پس از سر ورودی بلافاصله فضای داخلی آرامگاه یا گنبدخانه قرار دارد که دارای نقشه هشت ضلعی بوده و هر ضلع آن دارای طاقی با قوس جناغی است.

انتهای پیام/خ۳۰