روسیه: بیانیه دیده‌بان حقوق بشر نشان دهنده جنایات مخالفان سوریه است

خبرگزاری فارس: روسیه اعلام کرد که بیانیه اخیر دیده‌بان حقوق بشر نشان دهنده جنایات افراد مسلح وابسته به مخالفان سوریه است.

خبرگزاری فارس: روسیه: بیانیه دیده‌بان حقوق بشر نشان دهنده جنایات مخالفان سوریه است

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری سوری "سانا"،‌روسیه نگرانی عمیق خود از نقض حقوق بشر توسط گروه‌های مسلح وابسته به مخالفان نظام سوریه را ابراز داشت.

دیده‌بان حقوق بشر اخیر طی بیانیه‌ای اعلام کرد که برخی از گروه‌های مسلح مخالف نظام سوریه به اقداماتی نظیر آدم‌ربایی، شکنجه و کشتار شهروندان پرداخته‌اند.

"کونستانتین دالگوف" کمیسیونر حقوق بشر، دموکراسی و حاکمیت قانون وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: نامه [حقوق بشر] نشان دهنده طیف وسیعی از حقایق درباره جنایت هایی است که توسط گروه‌های مسلح در سوریه انجام می شود که این جنایت‌ها شامل، آدم‌ربایی، شکنجه، بازداشت و کشتار غیرنظامیان می شود.

وی افزود: دیده‌بان حقوق بشر تاکید کرده است که مخالفان سوری شهروندان غیر نظامی یا نظامیان سوری را می‌ربایند تا اینکه آنها را قربانی کنند یا آنکه در قبال آنها پول دریافت کنند تا تسلیحات بخرند یا آنکه این افراد را با بازداشت‌شدگان از گروه‌های مخالفان مبادله کنند.

این مقام روسی بار دیگر بر نگرانی مسکو تاکید کرد که افرادی از گروه القاعده و دیگر سازمان‌های تروریستی افراطی در میان مخالفان سوریه حضور یافته‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر روز سه‌شنبه تاکید کرد که برخی از افراد مسلح مخالف دولت سوریه مرتکب نقض حقوق بشر جدی شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، این سازمان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این نقض‌ها شامل آدم ربایی،‌شکنجه، اعدام شهروندان سوری و نیروهای امنیتی می‌شود.

دیده‌بان حقوق بشر تاکید کرد که گزارش‌هایی دریافت کرده است که گروه‌های مسلح مخالف نظام سوریه شهروندان غیرنظامی و اعضای نیروهای مسلح را اعدام کرده‌اند.

چند روز پیش، گروه‌های مسلح مخالف نظام سوریه با بمبگذاری در دو شهر دمشق و حلب ده‌ها شهروند سوری را کشته و صدها نفر دیگر را نیز مجروح کردند.

انتهای پیام/.