در تعطیلات نوروز صورت می‌گیرد
پخش ویژه برنامه نوروزانه از شبکه استانی کردستان

خبرگزاری فارس: به مناسبت تعطیلات نوروز ویژه برنامه نوروزانه به صورت زنده از شبکه استانی مرکز کردستان پخش می‌شود.

خبرگزاری فارس: پخش ویژه برنامه نوروزانه از شبکه استانی کردستان

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج با اشاره به ویژه برنامه‌های نوروز 91 در شبکه استانی، اظهار کرد: برنامه زنده نوروزانه در ایام تعطیلات نوروز در قالب 14 برنامه 60 دقیقه‌ای از شبکه استانی مرکز کردستان پخش می‌شود.

رضا علی‌نژاد افزود: این برنامه شامل آرم برنامه، گزارش‌های ترکیبی، موسیقی، دعوت از میهمان و سفر به شهرستان‌ها، معرفی مراکز دیدنی و تاریخی در کردستان است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان در ادامه احترام به فرهنگ اقوام و طوایف مختلف موجود در کشور، توجه به تمامی آحاد جامعه (اقشار، اقوام، جنسیت) و پرهیز از هرگونه تعرض قومی، مذهبی و دینی، پاسداری از میراث کهن فرهنگ اسلامی و تاریخ کهن ایران زمین، تولید برنامه در زمینه تقویت فرهنگ بومی و آداب و رسوم پسندیده ایرانی با عنایت به غنا و تکثر فرهنگی در کشور، تولید برنامه‌های سرگرمی تفریحی و طنز بر اساس طراحی شاخص‌های مدون و الهام گرفته از ارزش و معیارهای هنر ایرانی اسلامی و ایجاد امید نشاط و خود باوری را از مهمترین اهداف برنامه نوروزانه عنوان کرد.

* جشنواره فیلم‌های سینمایی از شبکه استانی

علی‌نژاد در ادامه از پخش 39 فیلم سینمایی در تعطیلات نوروز امسال از شبکه استانی مرکز کردستان خبر داد و بیان کرد: روزانه به طور میانگین دو فیلم سینمایی از شبکه استانی پخش خواهد شد.

وی به پخش مستندهای تولید مرکز کردستان در تعطیلات نوروز امسال اشاره کرد و گفت: مستندهای در مسیر سیروان، گولان، گاورود و شنیان در این ایام از شبکه استانی مرکز کردستان پخش می‌شوند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان در پایان به پخش انیمیشن‌های جنایی و خانوادگی ویژه کودکان در ایام تعطیلات نوروز امسال اشاره کرد.

انتهای پیام/ح20