تبلیغات
اخبار و خبر - مطالب هفته چهارم دی 1390

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور:
قوه قضائیه به خون‌خواهی شهدای علمی از سران تروریست رژیم صهیونیستی شکایت کند

خبرگزاری فارس: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور با صدرو بیانیه‌ای از قوه قضائیه خواست تا به خونخواهی شهدای جهاد علمی در مجامع بین‌المللی از سران رژیم صهیونیستی شکایت کند.

خبرگزاری فارس: قوه قضائیه به خون‌خواهی شهدای علمی از سران تروریست رژیم صهیونیستی شکایت کند

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور ضمن محکومیت ترور شهید مصطفی احمدی روشن با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که

متن کامل بیانیه این اتحادیه دانشجویی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
 
«فرض بفرمائید در کشور ترور اتفاق مى‌افتد؛ شهید على‌محمدى، شهید شهریارى، شهید رضائى‌نژاد را ترور می‌کنند. خب، این یک کار تروریستى است. یک وقت به این مسئله به چشم یک عمل تروریستىِ ضد امنیتى نگاه می‌کنیم؛ خب، انسان غصه هم می‌خورد؛ چند تا دانشمند ما مورد اصابت جنایت دشمن - یک چند تا تروریست - قرارگرفتند. یک وقت نه، با همان چشمِ جبهه‌اى نگاه می‌کنید: این یک حرکت در مجموعه‌ى حرکت‌هاى خصمانه‌ى علیه نظام اسلامى است.»
 
«اگر چنانچه به مجموعه‌ى دشمن به چشم یک جبهه‌ى مستمرى که وظائف را تقسیم کردند، نگاه کنیم، آن وقت احساس مسئولیت ما درهر قضیه‌اى شکل تازه‌اى به خودش می‌گیرد.»
 رهبرمعظم انقلاب- دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور مردادماه 1390
 
ترورکور و ظالمانه شهید احمدی روشن از دانشمندان هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران پیام ها و پیامدهای زیادی دارد. ترور دانشمندان هسته‌ای ما آن هم یکی پس از دیگری نشانه ضعف و استیصال دشمنان این مرز و بوم در مقابله با ملت ایران است.
 
آن‌ها متوجه شده‌اند که توان ایستادگی در مقابل پیشرفت‌های بزرگ و دستاوردهای بی‌نظیر ایرانیان بویژه درفناوری انرژی هسته‌ای را ندارند و با توجه به این استیصال به اعمال وحشیانه و ددمنشانه‌ای چون ترور روی آورده‌اند و علاوه بر ابراز عجز و ناتوانی خود، باز هم پرده‌ای دیگر از حیوان صفتی و خوی وحشی‌گری خودشان را به جهانیان نشان دادند.
 
به وقوع پیوستن این ترور در سالگرد ترور شهید علیمحمدی نشان از برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند آمریکا و اسرائیل در نشانه رفتن دانشمندان ایرانی دارد که حاکی از هدفمند بودن مجموعه برنامه‌های دشمنان ایران اسلامی و تمرکز بر نقطه‌ای خاص یعنی مقابله با پیشرفت‌های هسته‌ای ملت ایران دارد.
 
رهبرمعظم انقلاب در بیانات اخیر خود نیز به این نکته اشاره داشتند که ما هم اکنون در شرایط بدر و خیبر هستیم و مسلما از ویژگی‌های این شرایط اهدا شهیدان بزرگواری چون احمدی روشن در راه جهاد فی سبیل‌الله و انقلاب اسلامی است ولی مسلما آخرالامر پیروزی با جبهه اسلام و نابودی کفر خواهد بود.
 
باتوجه به اینکه در شهریورماه سال جاری حکم اعدام "علی جمالی فشی "عامل ترور دانشمند شهید دکتر علی محمدی صادر شد و صدور این حکم در حالی بود که بنا به اعترافات وی دست عوامل صهیونیستی و اصرار آنان در هدایت لحظه به لحظه وی در این فاجعه و انجام مأموریت‌های متعدد دیگر محرز بود و نیز با توجه به ترور روز گذشته ما دانشجویان از دستگاه قضایی کشور به ویژه آیت الله آملی لاریجانی و دیگر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی کشور می‌خواهیم که هر چه سریع‌تر عوامل شبکه‌ای ترور دیگر دانشمندان شهید کشورمان را شناسایی کرده و آنان را به مجازات اعمالشان برسانید.
 
معتقدیم که این جنایات تروریستی بایستی فراتر از این محاکمه‌های شخصی و به صورت علنی و در مراجع بین‌المللی نیز مطالبه و پیگیری شود و خط اساسی و اصولی که از پیگیری آن نباید غافل ماند محاکمه سران و برنامه‌ریزان اصلی این ترور است.
 
تابه کی باید شاهد پرپر شدن عزیزان اسلام به دست عاملین شیطان صفت صهیونیستی باشیم؟ تابه کی باید سکوت کنیم و در قبال ترور و  تکه تکه شدن پاره‌های تن اسلام و مظلومان عالم خون جگر بخوریم و اقدامی نکنیم؟ چرا سیاست تهاجمی امام ‌راحل و مقام معظم رهبری در مطالبه‌گری و احقاق حقوق پایمال شده خود را از مجامع بین‌المللی دنبال نمی‌کنیم؟ چرا مسئولین کشور ما که به نوبه خود مسئولیت بزرگی را بر دوش دارند برای دفاع از خون مظلوم در مجامع بین‌المللی فریاد نمی‌زنند؟ چرا درنبرد متقابل خود با امپریالیسم و زورگویان عالم خواستار ریشه‌کن شدن این غده سرطانی نشویم؟ تا به کی سرمایه‌های اسلام و مسلمین را از دست بدهیم؟
 
حکم اعدام صادر کردن برای عاملین فریب‌خورده این ترورها کاری حداقلی است که قوه قضاییه می‌تواند انجام دهد لذا انتظار ما دانشجویان از آقای آملی لاریجانی در کنار اینکه سران این رژیم را به رسمیت نمی‌شناسیم این است که به خونخواهی و به نیابت از ملت‌های مظلوم جهان ازافراد شیطان‌صفتی همچون شیمون‌پرز، بنیامین نتانیاهو، گابریل اشکنازی، مئیر داگان،تامیر پاردو و تزیپی لیونی به عنوان تروریست‌ها و جنایتکاران جنگی که در این ترورها و قتل‌عام فرزندان آدم نقش اساسی دارند، در دادگاه‌های و مجامع بین‌المللی اقامه دعوی کرده و خواستار محاکمه علنی آنان شوید.
 
وای به روزی که خون جوان مسلمان بیش از این به جوش آید و آن روز است که دیگر هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع اقدام انقلابی ما شود و دنیا بداند ما پیرو امامی هستیم که در جنگ خیبر با این نسل نفرین شده چنان کرد که در حافظه تاریخ تا ابد باقی مانده است و ما هم به مدد خداوند تبارک و تعالی در آینده نزدیک و برای همیشه دنیا را به چشم آنان تیره و تار خواهیم کرد.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور
انتهای پیام/

   


مخالفت چین با اعمال تحریمهای نفتی جدید بر ضد ایران

خبرگزاری فارس: دولت چین با درخواست جدید آمریکا برای تحریم نفتی ایران مخالفت کرد.

خبرگزاری فارس: مخالفت چین با اعمال تحریمهای نفتی جدید بر ضد ایران

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس در حالی که تیموتی گیتنر وزیر دارایی آمریکا به چین و ژاپن سفر کرده تا در ملاقات و دیدار با مقامهای این دو کشور توافق این کشورها با اعمال تحریم نفتی بر ضد ایران را جلب کند، مقامهای چینی مخالفت صریح خود را با این درخواست اعلام کرده اند.
 بر اساس این گزارش سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد: مساله واردات نفت از ایران هیچ ارتباطی با مساله هسته ای ندارد و این مساله غیر منطقی و غیر معقول است که کشوری بر چنین موضوعی پافشاری و اصرار می کند.
 دیدار گیتنر با مقامهای چینی در حالی است که ون زیابائو نخست وزیر چین قصد دارد هفته آینده به عربستان سعودی یکی از بزرگترین تولید کنندگان نفت جهان سفر کند . منابع آگاه اعلام کردند هدف اصلی از سفر نخست وزیر چین به عربستان بررسی امکان جایگزین کردن نفت عربستان به جای ایران است . چین حدود یک سوم نفت صادراتی ایران را خریداری می کند .
انتهای پیام/م

   


معاون سپاه حضرت عباس اردبیل خبر داد
اعزام 8 هزار دانش‌آموز دختر به کربلای ایران

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل از اعزام 8 هزار و 500 نفر از دانش‌آموزان دختر مقطع تحصیلی دوم متوسطه با هدف گذراندن درس آمادگی دفاعی به مناطق عملیاتی خبر داد.

خبرگزاری فارس: اعزام 8 هزار دانش‌آموز دختر به کربلای ایران

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل غلامعلی دهقان پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی اعزام کاروان‌های راهیان نور اظهار داشت: اعزام این کاروان‌ها از 25 دی ماه آغاز و تا پنج اسفند ادامه خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه هر کاروان متشکل از 10 دستگاه اتوبوس است، افزود: کاروان‌های دانش‌آموزی خواهران به مدت پنج روز در این اردوی معنوی شرکت می‌کنند.
این مسئول ادامه داد: دانش آموزان در مدت سه روز اقامت‌شان در این مناطق از یادمان‌های اروند رود، شلمچه، فکه و طلاییه بازدید و از برنامه‌های متنوع فرهنگی بهره‌مند می‌شوند.
معاون فرهنگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه دو روز نیز برای رفت و برگشت کاروان‌ها در نظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: همراه هر کاروان یک نفر طلبه روحانی برادر حضور خواهد داشت که علاوه بر آن یک مبلغ خواهر را نیز در کنار آنان اعزام می‌کنیم.
دهقان در ادامه حضور جوانان و نوجوانان در مناطق عملیاتی کشور را مغتنم شمرد و ابراز داشت: مشاهده این مناطق سبب می‌شود تا جوانان و نوجوانان معنی دفاع از تمامیت ارضی، شرافت و هویت این مملکت را درک کرده و این امر به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین آحاد جامعه منجر شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، معاون فرهنگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در پایان سخنان خود ابراز داشت: نسل جوان و نوجوان امروز کشور وارثان شهدایی هستند که با نثار خون پاکشان سبب حفظ،  پایداری و بقای انقلاب اسلامی شدند و زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنان کمتر از شهادت نیست.
انتهای پیام/غ20

   


بیانیه بسیج در خصوص شهادت احمدی‌روشن:
دشمنان منتظر پاسخ قاطع از طرف امت حزب‌الله باشند

خبرگزاری فارس: سازمان بسیج مستضعفین در بیانیه‌ای با اشاره به شهادت مصطفی احمدی‌ روشن تاکید کرد: دشمنان بدانند با این اقدامات گورشان را می‌کنند و منتظر پاسخ قاطع از طرف امت حزب‌الله باشند و بدانند این ترورها و خون‌ها باعث محو شدن کامل‌شان از کره خاکی جهان خواهد شد.

خبرگزاری فارس: دشمنان منتظر پاسخ قاطع از طرف امت حزب‌الله باشند

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ سازمان بسیج مستضعفین با صدور بیانیه‌ای اقدام تروریستی مزدوران استکبار جهانی در دست داشتن شهادت متفکر بسیجی مهندس مصطفی احمدی روشن را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: دشمنان با این اقدامات راهی جز خواری و ذلت را پیش نخواهند برد و مانع از پیشرفت و دستیابی به قله‌های علمی نخواهند شد. خون پاک شهید احمدی که در دوران دانشجویی از مسئولان بسیج دانشجویی و فعالان بسیج دانشگاه صنعتی شریف بوده است، بار دیگر چهره کریه و زشت استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل را به پشتوانه سکوت حیرت‌آور و حمایت‌آمیز نهادهای بین‌المللی به اصطلاح حقوق بشر به آزادیخواهان عالم نمایان کرد.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: همزمان با ایام دومین سالگرد شهادت دکتر علی محمدی شاهد ترور ددمنشانه متفکر مومن و بسیجی، مصطفی احمدی روشن بودیم که بار دیگر حقانیت کلام تاریخی امام بزرگوارمان را اثبات کرد که باید اسرائیل از صحنه روزگار محو شود چرا که یقینا تا محو کامل این غده سرطانی جنایت زنجیره‌ای و ترورهای وحشیانه و غیرانسانی در کشورهای گوناگون تداوم داشته و صلح کامل جهانی تحقق نخواهد یافت.

در ادامه این بیانیه آمده است: ‌امروز این دشمن زبون و خوار برای حفظ قدرت پوشالی و از درون تهی خود با ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان با خیال خام و واهی خود حرکت شتابان جهاد علمی را متوقف کند. حال آنکه این جنایات راه را بر جوانان جویای شهادت نشان داده و خیل عظیم جوانان عاشق را که سال‌ها باب شهادت را مسدود می‌دانستند به سمت جهاد مقدس علمی روانه کرده‌اند که به زودی شاهد درخشش‌های شگفت‌تر و اعجاب‌انگیز، علمی توسط این جوانان غیرتمند خواهیم بود. دشمنان بدانند با این اقدامات گورشان را می‌کنند و منتظر پاسخ قاطع از طرف امت حزب‌الله باشند و بدانند این ترورها و خون‌ها باعث محو شدن کامل‌شان از کره خاکی جهان خواهد شد.

در پایان شهادت بسیجی خستگی ناپذیر مهندس شهید مصطفی احمدی روشن را به امام خامنه‌ای (دامت برکاته) جامعه دانشگاهیان کشور و خانواده‌های معظی تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم.
انتهای پیام/ 

   


معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد
ابتلا به انواع بیماری‌ها؛حاصل استفاده از مواد آرایشی غیرمجاز

خبرگزاری فارس: معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مواد بکار رفته در محصولات آرایشی قاچاق و غیرمجاز و یا شیوه های نامناسب ساخت آنها ضایعات مختلفی مانند بیماری‌های پوست و مو، بیماری‌های مختلف کلیوی، کبدی، اعصاب، عفونت و حتی حساسیت‌ها و آلرژی‌های متعدد پوستی و تنفسی می‌شود.

خبرگزاری فارس: ابتلا به انواع بیماری‌ها؛حاصل استفاده از مواد آرایشی غیرمجاز

به گزارش خبرگزاری فارس، هاشم منتصری اظهار داشت: بسیاری از مردم داروها را در مدت کوتاهی در هنگام بیماری مصرف می‌کنند اما مواد آرایشی و بهداشتی هر روز به تناسب روی پوست، چشم، مو و یا ناخن قرار می گیرد که این استمرار در مصرف می‌تواند در صورت ناسالم بودن مواد مصرفی مشکلاتی را پدید آورد.

وی افزود: مواد رنگی به کار رفته در محصولات آرایشی رنگی خصوصا مواد اولیه حاوی سرب و فلزات سنگین و یا بکارگیری شرایط و شیوه های ساخت، حمل و نقل و انبار داری و عرضه نامناسب، موجب زیان‌ها زیادی از جمله ایجاد ضایعات پوستی و مو، بیماری‌های مختلف کلیوی، کبدی، اعصاب، عفونت و حتی حساسیت‌ها و آلرژی‌های متعدد پوستی و تنفسی در کودکان و بالغین شود. 

منتصری خاطرنشان کرد: مردم باید به این نکته توجه داشته باشند که مواد آرایشی و بهداشتی مورد نیاز خود را نیز مانند داروها از داروخانه یا نمایندگی‌های مجاز توزیع این فرآورده‌ها که تحت کنترل و نظارت وزارت بهداشت و سایر سازمانهای مرتبط هستند، تهیه کنند.

وی گفت: در مراکز مجاز عرضه مواد آرایشی و بهداشتی تمام کالاها باید دارای مجوز تولید و بهره برداری و یا مجوز ورود از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور باشند. 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: تاریخ تولید، تاریخ انقضای معتبر، نشانی تولید کننده و یا نام شرکت توزیع کننده، شماره پروانه ساخت و سری ساخت برای فرآورده‌های آرایشی تولیدی ایران باید برروی برچسب اصلی نوشته شده و همچنین در مورد فرآورده های خارجی این اطلاعات به صورت برچسب فارسی برای تمامی فرآورده های خارجی، بر روی بسته بندی اصلی فرآورده های آرایشی و بهداشتی مجاز قابل مشاهده باشد.

وی افزود: توجه نکردن به این موارد در هنگام خرید و مصرف مواد آرایشی و بهداشتی می‌تواند زیان‌های جبران ناپذیری برای مصرف کنندگان به دنبال داشته باشد و گزارشات متعدد، مبنی بر بستری شدن و یا تحت درمان قرار گرفتن افراد به‌واسطه مصرف فرآورده های آرایشی بی کیفیت و غیرسالم و قاچاق در مراکز درمانی و بخش‌های پوست و چشم مؤید این موضوع است.
 
منتصری تصریح کرد: در مواردی مشاهده می‌شود که برخی از شهروندان مواد آرایشی و بهداشتی مورد نیاز خود را از مراکز غیر مجاز عرضه مواد آرایشی و بهداشتی، مانند دست فروش‌ها و یا به صورت اینترنتی و تلفنی و یا تحت تاثیر تبلیغات اغراق آمیز ماهواره‌ها و یا ارزانی قیمت و فشارهای فروشندگان تهیه می کنند که به این گروه در مورد خطر جدی این محصولات هشدار داده می‌شود.

وی گفت: امروزه به علت وجود متقاضی و خریدار ناآگاه به مسائل سلامت در دنیا، افراد سودجو فرآورده‌های بی‌کیفیت، ناسالم و تاریخ گذشته را در کارگاه های زیر زمینی و در بسته بندی‌های مختلف و حتی با برچسب‌های جعلی شرکت های معتبر داخلی و خارجی تهیه و با استفاده از تبلیغات غیر قابل کنترل در اینترنت و ماهواره ها و حتی تلفن و پیامک آنها را تبلیغ و با بکارگیری مراکز و سیستم قاچاق آنها را در بازارهای مصرف جهانی توزیع و از طریق دست فروشان و بازارهای غیر مجاز و پیک در میان متقاضیان توزیع می کنند.

عضو هیئت علمی گروه کنترل کیفیت دانشکده داروسازی و معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پاسخ به این سوال که راه حل پیشنهادی در بر خورد با معضل وجود فرآورده های تقلبی و قاچاق آرایشی و بهداشتی در جامعه چیست، گفت: امروزه این مسئله یکی از دغدغه های مسئولان سلامت کشورها در جهان شده است. تا وقتی که بازار مصرف و خریدار برای اینگونه فرآورده ها وجود داشته باشد، افراد سودجو به تولید، تبلیغ، توزیع و عرضه آنها در محل ها و با امکانات جدید ادامه می دهند و کنترل کامل آنها با شیوه های معمول و قوانین و امکانات موجود مشکل است.

وی افزود: متخصصان و کارشناسان معتقدند اقدامات جدی کلیه سازمانهای مرتبط در تامین کالاهای سالم آرایشی و بهداشتی و نظارت بر بازار مصرف آنها و برخورد جدی با متخلفین ضروری است ولی موثرترین راه در تامین و حفظ امنیت سلامت در جامعه آموزش و اطلاع رسانی به مردم در مورد معیارهای کالای آرایشی بهداشتی سالم و خطرات و عواقب مصرف کالاهای قاچاق و ناسالم و افزایش مشارکت مردمی در امر مبارزه با موارد مخل سلامت و خودداری از خرید و مصرف این فراورده‌هاست.
انتهای پیام/

   


حزب "تحریک انصاف پاکستان" از کودتای ارتش حمایت نمی‌کند

خبرگزاری فارس: رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان گفت که از هیچ نوع اقدام غیرقانونی و غیردموکراتیک ارتش برای برکناری دولت حمایت نمی‌کند.

خبرگزاری فارس: حزب "تحریک انصاف پاکستان" از کودتای ارتش حمایت نمی‌کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، "عمران خان" رهبر تحریک انصاف پاکستان تأکید کرد که حتی اگر مردم و اعضای حزب وی خواهان برکناری دولت فعلی باشند باز هم وی حاضر نیست هر نوع اقدام غیرقانونی و غیردموکراتیک ارتش برای برکناری دولت را بپذیرد.

وی که در محل اقامت خود با خبرنگاران صحبت می‌کرد، ضمن اینکه درگیری و اختلاف فعلی به وجود آمده بین نهادهای کشور را تأسف‌بار خواند اما تأکید کرد که حزب حاکم "مردم پاکستان" برای همراه کردن مردم با خود در انتخابات آتی وارد این درگیری شده است.

"شفقت محمود" مشاور رسانه‌ای حزب تحریک انصاف نیز در این باره گفت: حزب مردم پاکستان قصد دارد تبدیل به یک شهید سیاسی شود.

با این حال وی تأکید کرد که نشانه‌هایی از وقوع کودتای نظامی در کشور مشاهده نمی‌شود.

تنش‌های اخیر به وجود آمده بین ارتش و دولت پاکستان و نیز هشدار دیوانعالی پاکستان در مورد رد صلاحیت رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور، گمانه‌زنی‌هایی را درباره احتمال کودتای ارتش پاکستان مطرح کرده است.

انتهای پیام/م

   


در دیدار با وزیر خارجه ترکیه عنوان شد
هشدار لاریجانی نسبت به توطئه نظام سلطه برای انحراف بیداری اسلامی در منطقه

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت هوشیاری کشورها و ملت‌های منطقه در برابر توطئه قدرت‌های سلطه‌گر برای انحراف در مسیر بیداری اسلامی تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: هشدار لاریجانی نسبت به توطئه نظام سلطه برای انحراف بیداری اسلامی در منطقه

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به آنکارا، علی لاریجانی صبح امروز در دیدار با داود اوغلو وزیر خارجه ترکیه که در محل اقامت وی در هتل هیلتون آنکارا صورت گرفت، با اشاره به اهمیت بیداری اسلامی در منطقه نسبت به توطئه نظام سلطه برای انحراف در مسیر بیداری اسلامی هشدار داد.

وی ترکیه را از لحاظ دوستی و برادری با ایران در منطقه نمونه خواند و بر گسترش روابط سیاسی و فرهنگی بین دو کشور تاکید کرد.

داود اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز در مذاکره طولانی مدت خود با رئیس مجلس کشورمان که از ساعت 9 بامداد امروز به وقت آنکارا آغاز شد و 2 ساعت به طول انجامید با اشاره به رایزنی‌های مستمر تهران و آنکارا نیز گفت‌وگو‌ها را در راستای کمک به حل مسائل منطقه و توسعه روابط دو جانبه با اهمیت دانست.
انتهای پیام/

   


خبرگزاری دولتی کره جنوبی:
آمریکا ۱۲ جنگنده اف-۱۶ خود را در خاک کره جنوبی مستقر می‌کند

خبرگزاری فارس: نیروی هوایی ارتش آمریکا اعلام کرد به منظور تقویت سیستم دفاعی کره جنوبی، ۱۲ جنگنده اف ۱۶ و 240 نیروی هوابرد خود را در خاک کره جنوبی مستقر خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: آمریکا ۱۲ جنگنده اف-۱۶ خود را در خاک کره جنوبی مستقر می‌کند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری دولتی کره جنوبی (یونهاپ)، بیش از 240 نیروی هوابرد ارتش آمریکا همراه با ۱۲ جنگنده اف-۱۶ نیروی هوایی آمریکا از شنبه هفته آینده در پایگاه هوایی "گان سان" در ۲۷۴ کیلومتری سئول پایتخت کره جنوبی مستقر خواهند شد.

براساس این گزارش، نوامبر ۲۰۱۱ نیز ۱۲ جنگنده اف-16 آمریکا همراه با ۲۰۰ نیروی هوابرد از پایگاه هوایی "هیل" در "یوتای" آمریکا به پایگاه گان سان اعزام شده بودند.

طبق این گزارش، آمریکا ۲۸۵۰۰ نیروی نظامی در کره جنوبی دارد و دارای چنیدن پایگاه نظامی در خاک این کشور می‌باشد.
 
انتهای پیام/م.ص

   


بعد از 48 سال ممنوعیت صورت گرفت
موافقت دولت ترکیه با بازگشایی یک مدرسه مسیحی در جزیره گوکچه آدای

خبرگزاری فارس: دولت ترکیه بعد از 48 سال ممنوعیت، با درخواست جامعه مسیحی این کشور با بازگشایی مدرسه مسیحی در جزیره گوکچه آدای ترکیه موافقت کرد.

خبرگزاری فارس: موافقت دولت ترکیه با بازگشایی یک مدرسه مسیحی در جزیره گوکچه آدای

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، مدرسه مسیحیان ترکیه در جزیره گوکچه آدا که در سال 1964 از سوی دولت این کشور تعطیل شده بود، بعد از 48 سال بار دیگر فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

دولت آنکارا در همین راستا با درخواست جامعه مسیحی این کشور با بازگشایی مدرسه مسیحی در جزیره گوکچه آدای ترکیه موافقت کرد. مقامات وزارت آموزش و پرورش ترکیه به لاکی وینگاس نماینده بنیاد اقلیت های این کشور اعلام کرد که بر این اساس می تواند درخواست خود را برای دایر کردن مدرسه مسیحی در جزیره مذکور را ارائه کند. وینگاس نیز با تایید این مطلب تصریح کرد که بلافاصله اقدامات لازم در این راستا را آغاز می‌کند.

باز شدن مدرسه مسیحی در جزیره گوکچه آدا که در حال حاضر تنها حدود دویست نفر از مسیحیان در آنجا زندگی می کنند، به لحاظ نمادین برای جامعه اقلیت مسیحی ترکیه حائز اهمیت است.

دولت ترکیه در سال 1964 بر اساس مصوبه‌ای که از سوی عصمت اینونو رئیس جمهور وقت این کشور به مقامات جزیره ابلاغ شده بود، مدرسه مسیحی در این جزیره را تعطیل کرد. در همان سال دولت ترکیه متعاقب بروز برخی ناآرامی ها در قبرس و با هدف حمایت از حقوق ترک تبارهای این کشور، یونانی تبارهای مسیحی ساکن جزیره گوکچه آدا را به یونان بازگرداند.

ساکنین یونانی تبار جزیره گوکچه آدا بر اساس پیمان لوزان خودمختار شناخته شده و به آنها اجازه حفظ مدارس و سیستم مدیریتی جزیره اعطاء شده بود.

انتهای پیام/ی

   


بعد از سناتورها و بازنشسته‌های سیاسی/
نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا هم به صف رشوه گیران منافقین پیوستند

خبرگزاری فارس: نویسنده برجسته سایت آنتی وار اعلام کرد: بعد از سناتورها و بازنشسته‌های آمریکایی، منافقین با هدف همراهی دیگر عناصر آمریکایی، پرداخت رشوه‌های کلان و نجومی به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را آغاز کردند.

خبرگزاری فارس: نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا هم به صف رشوه گیران منافقین پیوستند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)، جاستین ریموندو با نگارش مقاله‌ای در  سایت آنتی وار با اشاره به حمایت‌های جان بولتون نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد از منافقین افزود: این فرقه به شدت در ایران منفور است.

سردبیر و مقاله نویس پایگاه خبری آنتی وار گفت: نیوت گینگریچ کاندیدای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا چندی پیش اعلام کرده بود که اگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود جان بولتون وزیر امور خارجه‌اش خواهد بود.

وی در خصوص این تصمیم نیوت گینگریچ ابراز داشت: اگر وی رئیس جمهور شود ما شاهد خواهیم بود که ارتش آمریکا گروهی را که اکنون در لیست گروه‌های تروریستی قرار دارد (منافقین) را مورد ملاطفت قرار خواهد داد.
ریموندو همچنین در مورد ابعاد شخصیتی نیوت گینگریچ اظهار داشت: هر جا پول باشد نیوت گینگریچ هم آنجاست، که شاید بی ربط با حمایت‌های وی از کمپین مجاهدین خلق برای خروج از لیست گروه‌های تروریستی نباشد.

سردبیر پایگاه خبری آنتی وار در ادامه افزود: رومنی هم با مجاهدین خلق ارتباط دارد و مشاور ویژه وی یچل ریس یکی از حامیان پیشتاز این گروه تروریستی است.
وی در این خصوص ابراز داشت: تا آنجا که من می‌انم، این تنها گروه تروریستی است که اجازه داشتن یک سفارت غیر رسمی را از طریق گروه‌ای پوششی خود کسب کرده و در کنگره هم برای خود حامیانی دست و پا کرده است. 

ریموندو در ادامه این پرسش را مطرح می‌کند: آیا این حمایت‌ها ارتباطی هم با پرداخت مبالغ هنگفت توسط گروه‌های پوششی مجاهدین خلق در واشنگتن دارد.
انتهای پیام/

   


لیگ بسکتبال NCAA
کاظمی در روز پیروزی رایس امتیازآورترین بازیکن زمین شد

خبرگزاری فارس: تیم بسکتبال کالج رایس با درخشش بازیکن ایرانی خود به برتری دست یافت.

خبرگزاری فارس: کاظمی در روز پیروزی رایس امتیازآورترین بازیکن زمین شد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، تیم بسکتبال کالج رایس در ادامه رقابت‌های لیگ دانشگاهی آمریکا روز گذشته برابر SMU قرار گرفت که این بازی با برتری 68 بر 52 رایس خاتمه یافت تا یاران ارسلان کاظمی دهمین پیروزی خود را کسب کنند.

کاظمی، ستاره ایرانی رایس بار دیگر عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و با کسب 21 امتیاز، 12 ریباند و 3 بلاک شات بهترین و امتیاز آورترین بازیکن تیمش و میدان شناخته شد.
انتهای پیام/آ

   


نشست محرمانه نمایندگان آمریکا و اروپا با موضوع ایران

خبرگزاری فارس: نمایندگان کشورهای اروپایی و آمریکا نشست محرمانه ای را با موضوع برنامه هسته ای ایران و خبر منتشر شده توسط رسانه‌های غربی در خصوص آغاز غنی سازی اورانیوم در تاسیسات هسته ای فردو برگزار کردند.

خبرگزاری فارس: نشست محرمانه نمایندگان آمریکا و اروپا با موضوع ایران

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی "شیکاگو تریبیون"، مقامات کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس و آمریکا در نشست محرمانه روز گذشته به شدت آنچه رسانه‌های غربی تصمیم ایران در ربطه با آغاز غنی سازی اورانیوم با غنای 20 درصد در تاسیسات هسته ای فردو واقع در قم اعلام کرده‌اند را به شدت محکوم کردند.

بعد از این نشست محرمانه، نمایندگان کشورهای آلمان، فرانسه، انگلیس و آمریکا در واکنش به خبر منتشر شده توسط رسانه‌های غربی مبنی بر آغاز غنی‌سازی اورانیوم در سایت فردو، اقدامات ایران در زمینه شروع به کار تاسیسات هسته ای با ظرفیت غنی سازی 20 درصدی اورانیوم در تاسیسات هسته ای فردو را نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل و سازمان بین المللی انرژی اتمی به عنوان دیده بان هسته ای این سازمان اعلام کردند.

"مارتین برینز" معاون سفیر فرانسه در سازمان ملل بعد از برگزاری این نشست محرمانه در رابطه با آغاز غنی سازی اورانیوم در ایران به خبرنگاران گفت: این یک پیشرفت نگران کننده است.
برینز افزود: اقدام جدید تهران نقض قطعنامه های متعدد شورای امنیت سازمان ملل و شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

در شرایطی که ایران برای مذاکره با گروه 1+5 اعلام آمادگی کرده و در عین حال اعلام کرده است که از حقوق هسته ای خود دست نمی کشد، معاون سفیر فرانسه در سازمان ملل گفت: این ایران بود که از سرگیری مذاکرات با 1+5 امتناع کرد و ما همچنان در تلاشیم تا مذاکرات جدی را با ایران آغاز کنیم اما ایران هنوز در این رابطه پاسخ نداده است.

خبر این نشست محرمانه در شرایطی گزارش می شود که بنا به ادعای "فیلیپ پرهام" معاون سفیر انگلیس در سازمان ملل ، چین و روسیه نگرانی های خود را پیرامون جلسه محرمانه مقامات آمریکایی و اروپایی با موضوع ایران اعلام کرده اند.

"میگوئل برگر" معاون سفیر آلمان در سازمان ملل شروع غنی سازی اورانیوم در تاسیسات فردو را اقدامی تشدید کننده از سوی ایران عنوان کرد و گفت: ما امیدی نداریم که ایران آمادگی مذاکرات (پیرامون برنامه هسته ای اش) را داشته باشد.
"رزمری دیکارلو" معاون سفیر آمریکا در سازمان ملل نیز ضمن تکرار دیدگاه هم پیمانان اروپایی خود اعلام کرد که ایران هیچ توجیهی برای غنی سازی اورانیوم با این درصد غنا (20 درصد) ندارد.

"سرگئی ریابکوو" معاون سفیر روسیه در سازمان ملل نیز بعد از برگزاری این نشست محرمانه اعلام کرد که حتی اگر تهران در مسیر غنی سازی اورانیوم حرکت کند، مسکو با تحریم های احتمالی نفت ایران از سوی آمریکا و کشورهای اروپایی مخالفت می کند.

در شرایطی که احتمال دارد شدت انتقادات از خبر منتشر شده مبنی بر تصمیم تهران در رابطه با شروع غنی سازی در سایت فردو به اعمال فشارها بر ایران جهت متوقف کردن برنامه هسته ای اش بیانجامد، نمایندگان کشورهای غربی اعلام کردند که احتمال کمی برای تحمیل دور پنجم تحریم ها توسط 15 کشور عضو سازمان ملل علیه ایران وجود دارد و اعمال این تحریم ها با مخالفت دو عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل با حق وتو یعنی سوریه و چین همراه خواهد بود.

دیپلمات های غربی با اعلام اینکه ایران پیشتر اورانیوم با درصد غنای 20 درصد تولید کرده است‌، مدعی شده اند که این درصد غنا معمولا خیلی بیشتر از 3.5 درصدی است که برای ساخت تاسیسات هسته ای نیاز است.

غرب مدعی است که تاسیسات هسته ای فردو با ظرفیت حداکثر 3 هزار سانتریفیوژ برای تولید سوخت مورد نیاز تاسیسات هسته ای بسیار کوچک است اما چنین فضایی برای تولید حجم کوچک تری از مواد با درصد غنای بالا برای برنامه تسلیحاتی هسته ای ایده آل است.

در شرایطی که ساخت بمب هسته ای به اورانیومی با درصد غنای 90 درصد احتیاج دارد، "مارک فیتس پتریک" یکی از کارشناسان هسته ای در موسسه بین المللی اندیشکده مطالعات استراتژیک مدعی است که بیشتر کارها زمانی انجام شده است که درصد غنای اورانیوم به 20 درصد رسیده باشد.

تهران اعلام کرده است که از اورانیوم با درصد غنای 20 درصد خود برای تولید سوخت راکتورهای تحقیقاتی تولید کننده ایزوتوپ برای درمان بیماران سرطانی استفاده خواهد کرد اما مقامات غربی می گویند که درباره اینکه آیا ایران ظرفیت و قابلیت فنی انجام چنین پروژه ای را داشته باشد، تردید دارند.

ایران هدف خود را از غنی سازی اورانیوم تولید مواد لازم برای ساخت راکتورهای صلح آمیز هسته ای عنوان کرده است، اما کشورهای غربی مدعی هستند که ایران در صدد ساخت تسلیحات هسته ای است و به همین بهانه نیز تحریم های اقتصادی را به صورت یک جانبه بر تهران تحمیل کرده اند که این تحریم ها با امضای قانون جدیدی توسط "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا در سال جدید میلادی مبنی بر منع خرید نفت ایران به اوج خود رسیده است.

کشورهای غربی امیدوارند که تحریم های اخیر علیه اقتصاد ایران بتواند تهران را برای توقف برنامه هسته ای اش متقاعد کنند و در این بین آمریکا و رژیم صهیونیستی گزینه اقدام نظامی به تاسیسات هسته ای ایران را در کنار تحریم های خود رد نکرده اند؛ گزینه ای که از دیدگاه بسیاری از جمله خود مقامات آمریکایی فجایع سهمگینی برای جهان و به خصوص آمریکا در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/ن.ص

   


سفیر ایران در دیدار با جلال طالبانی/
ایران برای عراقی امن و پایدار در منطقه تلاش می‌کند

خبرگزاری فارس: سفیر ایران در عراق در دیدار با طالبانی آمادگی ایران برای توسعه همه جانبه روابط با عراق را اعلام کرد و افزود: ایران برای عراقی امن و پایدار در منطقه تلاش می‌کند.

خبرگزاری فارس: ایران برای عراقی امن و پایدار در منطقه تلاش می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از "کردپرس"، جلال طالبانی با سفیر ایران در عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.
دو طرف در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از روابط نزدیک در کشور دوست ایران و عراق بر تداوم این روابط تأکید کردند.

دانایی فر در این دیدار آمادگی ایران برای توسعه همه جانبه روابط با عراق را اعلام کرد و افزود: ایران برای عراقی امن و پایدار در منطقه تلاش می‌کند.
وی همچنین پیام محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران را که حاوی تأکید دوباره بر روابط نزدیک دو کشور است، تقدیم رئیس جمهور عراق کرد.

طالبانی نیز ضمن تشکر از مواضع ایران خواستار هر چه بیشتر گرم شدن روابط دو کشور شد.
انتهای پیام/

   


دیدار رهبران آلمان و ایتالیا برای بررسی بحران مالی یورو

خبرگزاری فارس: رهبران آلمان و ایتالیا در دیدار روز گذشته خود در برلین تازه ترین تحولات بحران مالی و بدهی منطقه یورو را بررسی کردند.

خبرگزاری فارس: دیدار رهبران آلمان و ایتالیا برای بررسی بحران مالی یورو

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ آنجلا مرکل صدر اعطم آلمان و ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا در این دیدار خواستار یافتن راهکاری اساسی و ساختاری برای افزایش رشد اقتصادی اروپا در نشست اتی رهبران اتحادیه اروپا شدند . مرکل در این دیدار از برنامه اصلاحات اقتصادی دولت ایتالیا حمایت کرد و گفت علاوه بر تسریع اجرای برنامه های اصلاحات اقتصادی در ایتالیا باید به محتوای این برنامه ها نیز توجه زیادی شود.به نظر اجرای اصلاحات مالی و اقتصادی در ایتالیا موجب تقویت جایگاه این کشور در اتحادیه اروپا و منطقه یورو خواهد  شد و چشم انداز اقتصادی این کشور را ارتقا خواهد داد.
 ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا نیز در این دیدار از کلیه کشورهای اروپایی خواست تا اجرای اصلاحات اقتصادی در ایتالیا را به رسمیت بشناسند و از آن حمایت کنند.
 وی ضمن حمایت از مواضع آلمان در حل بحران بدهی منطقه یورو افزود:آلمان باید نقش فعال تری در حل بحران بدهی و کسری بودجه منطقه یورو ایفا کند.
 وی در ادامه هشدار داد: آلمان و اتحادیه اروپا باید در سیاستهای کلان اقتصادی خود برای دستیابی به رشد و رونق باثبات اقتصادی تجدید نظر کنند در غیر این صورت ایتالیا با اعتراضات و تظاهرات داخلی منفجر خواهد شد. میزان بدهی های ایتالیا بیش از 1.9 تریلیون یورو است که این رقم معادل 120 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است .
انتهای پیام/م
 

   


رشد فزاینده قیمت آب پرتقال در بازارهای جهانی

خبرگزاری فارس: قیمت آب پرتقال در بازارهای جهانی که طی روزهای اخیر رشد زیادی داشته به رکورد جدیدی رسیده است.

خبرگزاری فارس: رشد فزاینده قیمت آب پرتقال در بازارهای جهانی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری بی بی سی نگرانی از سالم بودن آب پرتقال های تولیدی برزیل و سرمای شدید هوا در فلوریدای آمریکا علت اصلی افزایش سریع و فزاینده قیمت آب پرتقال اعلام شده است.
 بر اساس این گزارش برزیل بزرگترین تولید کننده آب پرتقال در جهان به شمار می رود . سازمان مواد غذایی و دارویی آمریکا اعلام کرد در محموله های وارداتی از برزیل یک نوع قارچ کش پیدا شده است. بر این اساس از ابتدای سال 2012 میلادی تا کنون یعنی کمتر از دو هفته قیمت آب پرتقال بیش از 25 درصد رشد داشته است . اداره مواد غذایی و دارویی آمریکا اعلام کرد هر گونه آب پرتقالی که ممکن است برای مصرف‌کنندگان خطرناک باشد از سوپرمارکتها جمع‌آوری می‌شود. در سالهای 2010 و 2011 میلادی برزیل بیش از نیمی از آب پرتقال جهان را تولید کرده است . آمریکا دومین تولید کننده بزرگ آب پرتقال در جهان است و بیشتر تولیدات این محصول در فلوریدا انجام می شود .
انتهای پیام/م

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :