تبلیغات
اخبار و خبر - مطالب هفته چهارم بهمن 1390

سید حسن نصرالله در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت-3
حز‌ب الله انتقامی در شان و جایگاه "عماد مغنیه" از صهیونیست‌ها می‌گیرد

خبرگزاری فارس: دبیرکل حزب الله لبنان در سخنان خود به مناسبت بزرگداشت شهدای مقاومت هر گونه ارتباط این حزب در خصوص انفجارهای اخیر در برابر سفارتخانه های رژیم صهیونیستی در هند و گرجستان را رد کرد و گفت این حزب از دیپلمات‌ها و انسان‌های عادی انتقام نمی‌گیرد.

خبرگزاری فارس: حز‌ب الله انتقامی در شان و جایگاه "عماد مغنیه" از صهیونیست‌ها می‌گیرد

به گزارش فارس، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان که در مراسم اعلام وفاداری به شهدای مقاومت اسلامی و تکریم شهدای مقاومت از جمله سید شهدای مقاومت "سید عباس الموسوی" دبیرکل سابق این حزب سخنرانی می کرد در بخشی از سخنان خود درباره خبرسازی اخیر رژیم صهیونیستی درباره انفجارها در برابر سفارت های این رژیم در هند و گرجستان گفت که من صریحا می گویم که حزب الله هیچگونه ارتباطی با این انفجارها ندارد و هیچ ترسی هم از اعلام این موضوع نداریم.

وی تاکید کرد: هیچ کاری نیز با تحلیل های مختلفی که در رسانه ها منتشر می شود، ندارم.

*در خواب یا بیداری انتقام خون شهدای مقاومت را از رژیم صهیونیستی می گیریم

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: دوست دارم این موضوع را بگویم که ما در خواب یا بیداری انتقام خون شهدای مقاومت را از رژیم صهیونیستی خواهیم گرفت اما آنها به خوبی می دانند که ما انتقام شهدای بزرگوار مقاومت را از سربازان، دیپلمات ها و یا انسان های عادی نمی گیریم.

وی افزود: این برای حزب الله اهانت آمیز است که انتقام خون رهبران خود را از دیپلمات ها و انسان های عادی بگیرد. اما باید بگویم تا زمانی که در رگ های زنان و مردان و کودکان مقاومت خون جاری است، روزی فرا خواهد رسید که انتقامی در شان و جایگاه عماد مغنیه خواهیم گرفت.

سید حسن نصرالله ادامه داد: ما بین انتقامی زود و ناشایسته و انتقامی در شان و جایگاه عماد مغنیه اما دور، گزینه دوم را انتخاب خواهیم کرد.

ادامه دارد ...

انتهای پیام/++

   


آصف علی زرداری در دیدار با احمدی‌نژاد:
اسلام‌آباد خواهان افزایش حجم مبادلات دو کشور به 5 میلیارد دلار است

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور پاکستان در دیدار با رئیس جمهور کشورمان خواستار افزایش میزان مبادلات تجاری دو کشور به 5 میلیارد دلار شد.

خبرگزاری فارس: اسلام‌آباد خواهان افزایش حجم مبادلات دو کشور به 5 میلیارد دلار است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، آصف علی زرداری و محمود احمدی‌نژاد عصر روز پنجشنبه و پیش از برگزاری اجلاس سه جانبه در روز جمعه، در کاخ ریاست جمهوری پاکستان دیدار و راههای ارتقای هرچه بیشتر سطح همکاریهای دوجانبه در زمینه‌های مختلف را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

روسای جمهور ایران و پاکستان در این دیدار ضمن تأکید بر افزایش میزان مبادلات تجاری، آمادگی خود را برای همکاری در حل‌وفصل مسائل و ارتقای همکاری‌ها به ویژه در بخش انرژی اعلام داشتند.

آصف علی زرداری در این دیدار بر لزوم تکمیل هر چه سریع‌تر پروژه خط لوله گاز ایران تأکید کرد.

روسای جمهور ایران و پاکستان موافقت کردند تا برای مقابله با چالش‌های مشترک از جمله مبارزه با تروریسم، مواد مخدر و قاچاق انسان به طور مشترک با یکدیگر همکاری کنند.

مقامات 2 کشور ایران و پاکستان همچنین بر تلاش برای توسعه صلح و ثبات و افزایش سطح همکاری‌های سیاسی و اقتصادی منطقه‌ای تأکید کردند.

در ادامه، هیئت‌های مذاکره کننده ایران و پاکستان به این نشست پیوسته و پیرامون مسائل مورد علاقه از جمله پیشرفت در پروژه چند میلیارد دلاری خط لوله گاز که با هدف کمک به پاکستان برای رفع نیازهای رو به رشد انرژی در بخش خانگی و صنعتی این کشور صورت می‌گیرد، بحث و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار همچنین تسریع در عملیاتی شدن 2 پروژه انتقال برق 1000  و 100 مگاوتی از ایران به پاکستان مورد بررسی و تأکید قرار گرفت.

به گفته فرحت‌الله بابر سخنگوی رئیس جمهور پاکستان، دو طرف در این دیدار در مورد اتصال راه‌آهن و بزرگراهها و عملیاتی شدن پروژه خط لوله گاز با هدف تحقق همگرایی منطقه‌ای تأکید کردند.

در این نشست تأکید شد که افزایش همکاری‌های دوجانبه به ویژه در زمینه انرژی و زیرساخت‌ها کمک خواهد کرد که دو کشور بر موانع در راه تحقق اجرایی شدن ظرفیت‌های کامل طرفین و رسیدن به هدف پنج میلیارد دلار در مبادلات تجاری فائق آیند.

آصف علی زرداری پیشنهاد کرد که به منظور ارتقای سطح روابط اقتصادی میان دو کشور پرداخت قیمت کالاها با ارز محلی و با حذف تعرفه‌ها و برداشتن موانع تجاری صورت گیرد.

رئیس جمهور پاکستان با بیان اینکه پاکستان و ایران می‌توانند در راستای منافع متقابل نسبت به افزایش سطح تجارت در زمینه گندم، کود شیمیایی، سیمان و دیگر کالاها اقدام کنند، با اشاره به سفرهای پیشین خود به تهران گفت: پاکستان اهمیت زیادی برای روابط برادرانه خود با ایران که ریشه در مشترکات تاریخی، فرهنگی و مذهبی دارد، قائل است.

وی همچنین به منظور گسترش روابط فرهنگی میان دو کشور، ترجمه متون ادبی فارسی به زبان اردو را پیشنهاد کرد.

رئیس جمهور ایران نیز شرکت در اجلاس سه جانبه را فرصت خوبی برای دو کشور برای تقویت بیشتر همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف برشمرد.

بنا به گفته سخنگوی رئیس جمهور پاکستان، دو طرف همچنین توافق کردند با اتخاذ تدابیر لازم و مؤثر، هماهنگی بهتری میان مقامات برای جلوگیری از حوادث مرزی صورت گیرد.

رئیس جمهور پاکستان همچنین با بیان اینکه پاکستان و ایران در مرزهای خود با تهدید مشترک از ناحیه قاچاق مواد مخدر روبرو هستند ابراز امیدواری کرد که ابتکارات و هماهنگی‌ها دو طرف به کنترل قاچاق مواد مخدر کمک کند.

سخنگوی رئیس جمهور پاکستان افزود که در اجلاس سه‌جانبه بر همسویی‌ها در زمینه استقرار صلح و ثبات در افغانستان تأکید می‌شود که خوش‌بینی‌هایی را در مورد نتایج مثبت آن پدید آورده است.

سومین اجلاس سه جانبه سران سه کشور ایران، افغانستان و پاکستان با هدف بررسی چگونگی پیشرفت همکاری‌ها برای توسعه مناسبات سه جانبه و همچنین تحکیم امنیت و ثبات فردا ۲۸ بهمن ماه در اسلام‌آباد برگزار می‌شود.

گسترش همگرایی منطقه‌ای از جمله در زمینه‌های مواد مخدر، مبارزه با تروریسم، تجارت، استرداد مجرمین و انرژی از جمله موارد در دستور کار این نشست ذکر شده است اما گفته می‌شود موضوعاتی همچون صلح افغانستان نیز از جمله مباحث مهم در این نشست خواهد بود.

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان ظهر امروز در رأس هیئتی سیاسی و اقتصادی عازم اسلام‌آباد پایتخت پاکستان شد.

انتهای پیام/.

   


سید حسن نصرالله در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت-4
آمریکا و اسرائیل تکیه‌گاه‌های خود در خاورمیانه را از دست دادند

خبرگزاری فارس: دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت در بخشی از سخنرانی خود به نقطه ضعف های اسرائیل پس از رویدادهای اخیر در منطقه اشاره کرده و گفت که آمریکا و اسرائیل تکیه گاه های خود در خاورمیانه را از دست دادند.

خبرگزاری فارس: آمریکا و اسرائیل تکیه‌گاه‌های خود در خاورمیانه را از دست دادند

به گزارش فارس، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنانش در مراسم اعلام وفاداری به شهدای مقاومت اسلامی اظهار داشت: در این میان نوع دیگری از رژیم‌ها و حکومت‌های عربی وجود دارند که موضعی بی‌طرف را اتخاذ کرده و خود را به امور داخلی‌شان مشغول داشته و تلاش کرده‌اند،‌ از حوزه این نزاع دور باشند، در حالی که مسئولیت خیانت به فلسطین ، لبنان و اردن متوجه آنها است؛ همچنین دسته دیگری از رژیم‌های عربی وجود دارند که دارای مواضع مخالف و بازدارنده بودند و با خطرات بسیار و توطئه‌های بزرگی مواجه شدند و من هنگامی که به این موضوع و این قضیه و خط مشی و دیدگاه می‌پردازم، حال چه کشورهای دارای این مواضع و دیدگاه‌ها مسلمان باشند یا مسیحی، ملی‌‌گرا باشند یا قوم‌گرا آیا انصاف است که به آنها به یک دید نگاه کنم، به عبارت دیگر آیا درست که میان رژیم‌هایی که با موضع جانبدارانه و سازشکارانه خود غیرممکن‌ها را برای بقای اسرائیل ممکن کردند، با کشورهایی که غیرممکن‌ها را برای مقابله با اسرائیل و کمک به فلسطین و بقای آن و یاری مقاومت انجام دادند، به یک دید نگاه کنم؟ بی‌تردید اگر دست به چنین کاری بزنم، همه چیز دنیا وارونه خواهد شد و به این ترتیب کسی سکوت کرد و فروخت و خیانت کرد و توطئه کرد، به مدافع ملت‌های این منطقه و بالعکس آن تبدیل خواهد شد، مگر چنین چیزی ممکن است؟ 

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: ما نیاز به این خط مشی داریم تا دریابیم که اطراف ما چه می‌گذرد، در زمان فتنه که به دلیل آشکار و عیان نبودن همه چیز در آن، این نام را بر آن نهاده‌اند، همه چیز را بر روی دایره می‌ریزیم و به طورکلی و عمیق و بدون تعصب و تاثیر پذیری از مواضع گذشته و براساس و پایه این خط مشی به اوضاع منطقه نگاه می‌کنیم و آن را ارزیابی می‌کنیم و سخن خود را با آنچه که این روزها به گوش رسیده به پایان می‌رسانم و سخنم را با ارائه تفسیری از قضیه بمبگذاری‌ها در خارج و هدف گرفتن برخی اهداف اسرائیلی به پایان می‌رسانم.

سید حسن نصر الله اظهار داشت: از زوایایی که لازم است،‌ از آن به بررسی اوضاع منطقه بپردازیم، اول و پیش از همه جایگاه و موقعیت اسرائیل در منطقه و نحوه برخورد و تعامل آن با فرصت‌هایی است که به این رژیم دست می‌دهد و اسرائیل تلاش می‌کند، از آنها استفاده کند،‌ سخن می‌گویم به خصوص در قبال آنچه که در مصر، سوریه، عراق، لبنان و فلسطین و ملل عربی و رژیم‌هایی که فلسطین را به فراموشی سپرده‌اند، اما به اعتقاد من مهمتر از همه این قضایا و موضوعات حوادثی است که هم اکنون در بحرین به فراموشی سپرده شده اتفاق می‌افتد و کسی نمی‌پرسد که در این کشور چه می‌گذرد، همچنین از دیگر توجهات و اولویت‌های من حوادث جاری در سوریه است و همچنین مصر که در شرایط حساسی بسر می‌برد و همچنین مصایبی که اسرای ما با آن مواجه هستند و آواره کردن و مهاجرت فلسطینیان به هرگوشه از جهان عربی و سرانجام وضعیت رسانه‌های عربی.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه با انتقاد از سکوت رسانه‌های عربی در قبال اسیر فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی که ماهاست دست به اعتصاب غذا زده و با خطر مرگ دست و پنجه نرم می کند، گفت: اگر "خضر عدنان" یک اسرائیلی بود آیا جامعه بین المللی آنگونه که اکنون با ما درباره آن برخورد می‌کند، با رژیم صهیونیستی برخورد می‌کرد، کسی که هم اکنون در آستانه مرگ قرار گرفته و خواسته‌های برحقی دارد، آیا واقعا اگر او یک اسیر اسرائیلی در دست یکی از گردان‌های مقاومت بود، رهبران جهان عرب برای فراهم کردن تضمین‌ها و حصول اطمینان از سلامتی وی وارد عمل نمی‌شدند؟ اگر مقداری دورتر برویم و در اندیشه‌ها و تفکرات رژیم صهیونیستی تامل کنیم،‌ ملاحظه خواهیم کرد که سراسر این رژیم را نگرانی و عدم شفافیت در قبال تحولات جاری در منطقه فراگرفته است و این موضوعی است که مقامات اسرائیلی هم در کنفرانس هرتزلیا که اخیرا برگزار شد، به آن اشاراتی داشته‌اند، در این کنفرانس ایهود باراک از چالش‌های سیاسی و امنیتی سرنوشت سازی سخن گفت که اسرائیل بیش از هر زمان دیگری از زمان موجودیت رژیم صهیونیستی با آن مواجه بوده است،‌ آنهم در زمانی همه از افزایش قدرت اسرائیل و حرکت آن به سوی اقتدار و توانمندی بیش از پیش سخن می‌گفتند،‌ اکنون اسرائیل از خطرهایی سخن می‌گوید که موجودیت آن را به خطر انداخته و این رهاورد مقاومت و جهاد و از خود گذشتگی‌های آن است. 

سید حسن نصر الله با اشاره به شکشت و ضعف رژیم صهیونیستی ادامه داد: نتانیاهو پیش از این گفته بود که پس از عقب‌نشینی یک جانبه اسرائیل از لبنان و نوار غزه و شکست این رژیم در جنگ دوم لبنان آشکار شد که اسرائیل دیگر آن رژیم شکست ناپذیر نیست، نتانیاهو این سخنان را پیش از سرنگونی مبارک و عقب نشینی آمریکا از عراق بر زبان آورده بود، حال که این وقایع رخ داده درباره اسرائیل چه باید گفت؟

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه " آمریکا و اسرائیل تکیه‌گاه‌های خود را در منطقه از دست داده‌اند"، گفت: بی‌ارتباط نیست اگر بگوییم که نگرانی اضطراب بر عقل صهیونیستی حاکم شده، چون ملاحظه می‌کنیم که در بسیاری از تکیه‌گاه‌های قدرت اسرائیل شاهد بروز ناکامی‌ها و شکست‌هایی بوده‌ایم، امروز آمریکا و غرب جایگاه گذشته خود را در منطقه از دست داده‌اند، از جمله اینکه مهمترین تکیه گاه‌های روند سازش به پایان خود رسیده و فروپاشیده‌ است و از جمله تکیه‌گاه‌های اسرائیل و غرب در منطقه باید از رژیم مبارک نام‌ برد و به همین دلیل است که آنها با سقوط مبارک سوگواری کردند و بر خود گریستند، در حالی که از آنچه در سوریه می‌گذرد بسیار خوشحالند؛ اما عراق سدی مستحکم در برابر اسرائیل از ناحیه شرق بود چه اگر غیر از این بود،‌ نتانیاهو هیچ‌گاه نمی‌گفت که عراق به هم‌پیمان ایران تبدیل شده است.

سید حسن نصرالله با اشاره به اقتدار جهان اسلام در برهه کنونی افزود: از دیگر تکیه‌گاه‌های اسرائیل قدرت نظامی است، در حالی که جنگ غزه و لبنان ثابت کرد که این قدرت آنگونه که ترویج می‌شد،‌ قدرتمند و شکست ناپذیر نبوده نه نیروی هوایی آن و نه نیروی زمینی آن، همچنین باید از ضعف امت اسلام و عربی باید یاد کرد که از جمله نقاط قوت و تکیه‌گاه‌های رژیم صهیونیستی به شمار می‌آمد در حالی که امروز دشمن صهیونیستی از عناصر و عوامل قدرت در این امت و قدرت کشورهای مقاومت و بازدارندگی از جمله توان موشکی آن سخن می‌گوید. مائیر داگان در این‌باره به خبرنگاران گفت که "حزب الله دارای توان موشکی و آتش‌باری است که 90 درصد کشورهای جهان از آن برخوردار نیستند،‌ این سخنانی است که رئیس موساد بر زبان می‌آورد آیا درست است آنچه او می‌‌گوید؟ خدا می‌داند،‌ اما همین کافی است که اسرائیلی‌ها به این ایمان بیاورند که مقاومت لبنان دارای قدرت آتشی است که 90 درصد کشورهای جهان از آن برخوردار نیستند و این مانع و سدی بازدارنده جهت مقابله با دشمن و حمایت کشور از تجاوزات آنهاست. 

ادامه دارد ...

انتهای پیام/++

   


سید حسن نصرالله در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت-۵
اعراب درباره اسرائیل راه حل سیاسی را دنبال می‌کنند ولی درباره سوریه نه

خبرگزاری فارس: دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اجرای اصلاحات در سوریه، اعراب را به تامل در علت اصرار غرب برای سقوط نظام "بشار اسد" فراخواند و از موضع این کشورها در قبال سوریه انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس: اعراب درباره اسرائیل راه حل سیاسی را دنبال می‌کنند ولی درباره سوریه نه

 به گزارش فارس، "سید حسن نصرالله" در ادامه سخنان خود به مناسبت گرامیداشت شهدای مقاومت به این نکته اشاره کرد که آیا در کنار هم قرار گرفتن آمریکا، غرب و کشاورهای عربی میانه رو و القاعده برای سقوط نظام بشار اسد عجیب نیست؟ این در حالی است که دولت اسد تسلیم نشده و در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی کوتاه نمی آید و مقاومت را نمی فروشد.

وی افزود: نظام سوریه در برابر طرح آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستاد و از مقاومت حمایت کرد؛ مسائل منفی هم در این نظام وجود دارد و رهبران سوریه به آن اعتراف می کنند؛ همه خواستار اصلاح نظام سوریه هستند که از جمله این افراد رهبران سوریه هستند؛ آنها اصلاحات را آغاز کرده و قوانینی را صادر کرده اند؛ همچنین کمیته اصلاحات قانون اساسی را تعیین نموده اند.

دبیر کل حزب الله لبنان یادآور شد: من آن روزها را به خاطر می آورم ، اطمینان داشتیم که رهبران سوری خواستار اصلاحات هستند و به سوی اقدامات اصلاح طلبانه گام بر می دارند.

"سید حسن نصرالله" افزود: گروهی با من بحث کرده و می گویند که رهبران سوریه کاری انجام نمی دهند؛ اما آنها از ابتدا اعلام کردند که آمادگی انجام اصلاحات را دارند؛ اما اصرار برای درگیری مسلحانه و سقوط نظام سوریه چه معنایی دارد؟

وی خاطرنشان کرد: دولت های عربی درباره رژیم صهیونیستی راه حل سیاسی را دنبال می کنند؛ این مذاکران زمانبندی نداشته و دهها سال با این رژیم مذاکره کرده و از طرح صلح عربی سخن می گویند؛ دهها سال با اسرائیل مذاکره می کنند اما راه حل سیاسی برای سوریه را رد می کنند؛ آنها راه حل سیاسی را برای رژیم صهیونیستی می پذیرند، اما برای یک دولت عربی که نکات مثبت زیادی دارد، راه حل سیاسی را نمی پذیرند.

ادامه دارد ...

انتهای پیام/++

   


بارش شدید باران ادامه دارد/ هشدار درباره وقوع احتمالی سیل در خراسان جنوبی

خبرگزاری فارس: مدیر کل بحران استانداری خراسان جنوبی در زمینه وقوع سیل در بخش‌های مختلف استان به ویژه بخش‌های جنوبی هشدار داد.

خبرگزاری فارس: بارش شدید باران ادامه دارد/ هشدار درباره وقوع احتمالی سیل در خراسان جنوبی

محمد علی آخوندی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند با اشاره به بارش شدید باران که از ساعاتی پیش در استان آغاز شده است، اظهار داشت: پیش از این به مردم در زمینه جاری شدن سیل هشدار داده‌ایم.

وی تصریح کرد: در نقاط سردسیر استان نیز بارش شدید برف را شاهد خواهیم بود و احتمال کاهش دما نیز وجود دارد.

مدیر کل بحران استانداری خراسان جنوبی با اشاره به بارندگی‌های اخیر استان نیز تاکید کرد: بارندگی‌های اخیر که در اکثر شهرستان‌های استان به وقوع پیوست از یک طرف موجب خوشحالی هم استانی‌های شد و از طرفی موجب بروز سیلاب در برخی از نقاط استان شد و خساراتی را نیز به بار آورد.

آخوندی ضمن تشکر از تمامی دستگاه‌های ذیربط که در جریان بارندگی‌های اخیر نهایت همکاری و تلاش برای کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان را داشتند، گفت: برای بارندگی‌های امشب و فردا نیز ستادهای مربوطه فعال شده‌اند و تیم‌های امدادی آمادگی کامل دارند.

وی افزود: به دستگاه‌های اجرایی ذیربط و فرمانداری‌ها اعلام وضعیت شده تا آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه مشکل را داشته باشند.

انتهای پیام

   


نرخ بیکاری در انگلیس به بالاترین حد خود طی 16 سال اخیر رسید

خبرگزاری فارس: موسسه آمار انگلیس اعلام کرد نرخ بیکاری این کشور در سه ماه پایانی 2011 به بالانرین حد خود در ۱۶ سال اخیر رسیده است.

خبرگزاری فارس: نرخ بیکاری در انگلیس به بالاترین حد خود طی 16 سال اخیر رسید

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس موسسه ملی آمار انگلیس افزود: تعداد بیکاران انگلیسی نیز که خواستار دریافت بیمه بیکاری شده اند در سه ماه پایانی 2011 به بالاترین حد خود در دو سال اخیر رسیده است.

بر اساس این گزارش نرخ بیکاری انگلیس در این مدت به بیش از 8.4 درصد رسیده است که این رقم از نوامبر 1995 میلادی بی سابقه است.

این گزارش حاکی است تعداد بیکاران انگلیسی که خواستار دزیافت بیمه بیکاری هستند تا پایان دسامبر 2011 به بیش از 1.61 میلیون نفر رسیده است که این رقم نیز از ژانویه 2010 بی سابقه بوده است.

تعداد کل بیکاران انگلیسی نیز تا پایان سال 2011 با 48 هزار نفر افزایش به بیش از 2.67 میلیون نفر رسیده است بر این اساس افزایش نرخ بیکاری انگلیس در حالی است که بانک مرکزی این کشور نسبت به خطر بحران مالی و بدهی منطقه یورو و تاثیر منفی این بحران بر اقتصاد انگلیس هشدار داده است.

بر این اساس رشد اقتصادی انگلیس در سه ماه پایانی 2011 با افت 0.2 درصدی روبرو شده است.

کارشناسان اقتصادی بر این باورند که با توجه به اجرای سیاستهای ریاضت اقتصادی وضعیت بازار کار انگلیس در کوتاه مدت بدتر خواهد شد.

انتهای پیام /

   


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مشهد:
مشارکت مردم در انتخابات با حیثیت جمهوری اسلامی گره خورده است

خبرگزاری فارس: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مشارکت ملت ایران در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حیثیت جمهوری اسلامی گره خورده است.

خبرگزاری فارس: مشارکت مردم در انتخابات با حیثیت جمهوری اسلامی گره خورده است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محسن رضایی ساعتی پیش در همایش بصیرت ولایی و ایستادگی انقلابی که در مسجد فقیه سبزواری شهر مشهد برگزار شده بود با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی آغاز و مبدأیی برای پیشرفت ایران بود، اظهار داشت: بیش از 70 سال بود که حکومت ایران در انتظار چنین زمانی به سر می‌برد و پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 راه پیشرفت و اقتدار را آغاز کرد و این در حالی است که باز هم غرب بعد از این پیروزی قصد سد کردن راه ایران را در پیشرفت داشتند و نمی‌خواستند خواسته‌های انباشته شده مردم را حل و فصل کنیم و در این راستا ما را با تخریب‌های فراوانی در حوزه فرهنگ، تمدن، اسلام و ... مواجه کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: کسانی که وضعیت امروز را از وضعیت بعد از پیروزی انقلاب بدتر می‌دانند یا از جاهلین و ناآگاهان هستند یا به صورت هدفمند صحبت می‌کنند.

وی با بیان مطلب فوق خاطر نشان کرد: غرب همواره از بعد از پیروزی انقلاب سعی در ممانعت از پیشرفت ایران بود ولی در همین حال ملت ایران بدون آنها انرژی هسته‌ای را پیگیری و ماهواره به فضا پرتاب پرتاب کرد و این پیشرفت‌ها بدون وابستگی به غرب انجام پذیرفت و در همین راستا به دلیل اینکه این پیشرفت‌ها برای آنها قابل تأمل نبود.

وی ادامه داد: اینکه در حال حاضر می‌بینند ایران به عراق، افغانستان، سوریه، لبنان و دیگر کشورهای منطقه نفوذ پیدا کرده است برای آنها خطر محسوب می‌شود و به همین دلیل است که می‌خواهند مانع از پیشرفت‌های روزافزون ایران شوند و اسرائیل نیز در این راستا هر روز ایران را تهدید می‌کند.

رضایی در ادامه با بیان اینکه مسئله اصلی ما با غرب در 10 سال آینده رویارویی اقتصادی است، اظهار داشت: هرگونه تحلیل خلاف واقع در حال حاضر به ملت ما آسیب می‌زند و اگر بگوییم بر فرض مثال که اقتصاد ما هیچ مشکلی ندارد ملت را فریب داده‌ایم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: غرب در آستانه پیروزی بزرگ ایران سد راه ایران شد و مشکلات بسیاری را درست کردند که از جمله این مشکلات می‌توان به مشکلات اقتصادی است که البته راه حل این مشکلات نیز در داخل کشور وجود دارد و ملت ایران همواره می‌توانند مسیر پیشرفت و اقتدار را ادامه دهند.

وی با اشاره به شوکه شدن دشمن ناشی از حضور گسترده مردم در  22 بهمن تصریح کرد: ملت ایران در 22 بهمن صحنه عظیمی را آفریدند و مشارکت باشکوهی را داشتند و این در حالی بود که غرب همواره اعلام می‌کرد فشار اقتصادی بر ملت ایران است و بیکاری در ملت ایران بیداد می‌کند و این دلایل باعث می‌شود ملت ایران در 22 بهمن حضور نداشته باشند ولی دیدیم که عکس این مطلب رخ داد.

وی با اشاره به تحرکات دشمن برای انتخابات پیش رو گفت: غرب سعی دارد انتخابات آینده را بی رمق و بی‌روح نشان دهند و اگر موفق شود آسیب بزرگی می‌بینیم و در این راستا لازم است ملت ایران حساسیت انتخابات آینده را درک کند چرا که مشارکت مردم در انتخابات پیش رو با حیثیت جمهوری اسلامی گره خورده است.

رضایی در ادامه با تأکید بر این مطلب که مشارکت میلیونی مردم در انتخابات امنیت ملی کشور را تضمین می‌کند، اظهار داشت: اگر مردم مشارکت نداشته باشند آنها تحریم‌ها و فشارها را تشدید می‌کنند و ممکن است حتی تهدیدها را عملیاتی کنند ولی باید بدانند که ایران مانند دیگر کشورها نیست و با تهدیدها برخورد می‌کند.

وی با بیان مطلب فوق افزود: ملت ایران باید بداند مشارکت میلیونی آنها در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی امنیت ملی کشور را بیشتر تضمین می‌کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر انتخاب افراد کارآمد و دلسوز از سوی مردم برای مجلس آینده تصریح کرد: برای اینکه مجلسی کارآمد، منسجم و قوی داشته باشیم باید مردم افرادی کارآمد و دلسوز را انتخاب کنند تا مجلس آینده بتواند در راستای تقویت نظام و احیای حقوق مردم بیش از گذشته گام بردارد.

انتهای پیام/ر10

   


سید حسن نصرالله در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت-۶
اسرائیل به دنبال فتنه‌انگیزی در منطقه است/ آمریکایی‌ها «اصلاحات واقعی» را به باد تمسخر می‌گیرند

خبرگزاری فارس: دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد که رژیم صهیونیستی با نشر اکاذیب به دنبال ایجاد آشوب و فتنه در منطقه به منظور بهره‌بردای از آن به نفع خود است.

خبرگزاری فارس: اسرائیل به دنبال فتنه‌انگیزی در منطقه است/ آمریکایی‌ها «اصلاحات واقعی» را به باد تمسخر می‌گیرند

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری" المنار"، سید "حسن نصرالله" در سخنرانی امشب خود در همایش اعلام وفاداری به شهدای مقاومت اسلامی و تکریم شهدایی مانند "سید عباس الموسوی"، شیخ "راغب حرب" و "حاج "عماد مغنیه که در منطقه الضاحیه در حومه جنوبی بیروت برگزار شد، گفت: رژیم صهیونیستی امروز در برابر تهدیدات بزرگی قرار دارد، اما فرصت هایی نیز در برابر این رژیم وجود دارد، من از این فرصت ها سخن می گویم تا مانع استفاده رژیم صهیونیستی از آن شویم.

وی افزود: تنها فرصتی که برای اسرائیل در مصر وجود دارد، این است که رئیس جمهور جدید انتخاب شده و با ارتش ائتلاف کند تا اراده مردم را نادیده بگیرند؛ ای مردم مصر در هر هرج و مرجی که به انتقام روی آوردید، در جستجوی رد پای رژیم صهیونیستی و آمریکا باشید.

وی یادآور شد: در عراق پس از اینکه آمریکا برای ادامه حضور در این کشور شکست خورد، فرصت رژیم صهیونیستی در ایجاد هرج و مرج بود، اینک نیز در سوریه از سقوط نظام "بشار اسد سخن می گوید.

سید حسن نصر الله افزود: "ایهود باراک"، می گوید: رهبران همیشه دو گزینه خوب و بد ندارند؛ گاهی انتخاب بر سر بد و بدتر است؛ اینک نیز اسرائیل معتقد است هر نظامی در سوریه بر سر کار بیاید، بهتر از بقای دولت اسد می باشد.

دبیر کل حزب الله به این نکته اشاره کرد که فضای استراتژیک برای رژیم صهیونیستی در منطقه در حال حاضر بر علیه آنها است؛ بنابراین خواستار سقوط دولت سوریه است، زیرا هر جایگزینی در سوریه در حال حاضر برای اسرائیل کم ضررتر است.

وی با اشاره به سلاح مقاومت گفت: سلاح مقاومت در فلسطین و لبنان ممنوع شد اما به لبنان رسید در حالی که در فلسطین ممنوع شد اما به سوریه سلاح می‌فرستند تا سوری‌ها با یکدیگر بجنگند؛ به خاطر چه کسی و برای خدمت به چه کسی؟ این اصرار غربی-اسرائیلی-عربی برای جنگ در سوریه و سقوط نظام برای چیست؟

وی افزود: حتی در بحرین با روشی که دارید چرا شما همراه با ملت بحرین نیستید؟ زمانی که جنگ علیه غزه شروع شد اولین کسانی که به خیابان‌ها آمدند همین مردم بحرین بودند که همبستگی خود را با غزه اعلام کردند و زمانیکه برای فلسطین تظاهرات می‌کردند رژیم بحرین به سمت آنها گلوله جنگی شلیک می‌کرد و اگر روزی دولت منتخبی در بحرین روی کار بیاید می‌بینید که در کنار فلسطین خواهد بود اما موضع این رژیم در قبال اسرائیل روشن است.

نصرالله تاکید کرد: امروز فرصت بزرگ اسرائیل هرج و مرج و فتنه است که با تحریک و نشر اکاذیب به دنبال خلق این فضاهاست آیا این فرصت را به اسرائیل که در نگرانی بقای خود به سر می‌برد اعطا کنیم؟ اسرائیل پس از 20 یا 30 سال به این می‌اندیشد که دستیابی ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای برای منطقه چه معنایی دارد؟ باید در سوریه، لبنان، عراق، بحرین و مصر به دنبال یک راهکار سیاسی بود باید این فرصت را برای اسرائیل از بین ببریم.

وی تصریح کرد: آنچه اسد و رهبران سوریه از اصلاحات انجام دادند آیا ممکن است که پادشاه، امیر و یا شیخی در یکی از رژیم‌های کنونی عربی انجام دهد؟ زمانی که اصلاحات جدی وجود دارد آمریکایی‌ها آن را به تمسخر می‌گیرند زیرا آنها اصلاحات نمی‌خواهند بلکه آنها به دنبال نابودی سوریه و مصر هستند زیرا این امر اسرائیل را تقویت می‌کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین گفت: دو روز پیش در لبنان سالروز شهادت"رفیق الحریری" و تعدادی از شهدا بود که برای همه لبنانی‌ها عزیز است اما این مناسبت به سالروز جشن تبدیل شد؛ ما اهل گفت‌وگو هستیم و طرف دیگر را محترم می‌شماریم، طرف مقابل را به رسمیت شناخته و با دیگران وارد صحبت می‌شویم؛ دیدگاهی وجود دارد که باید به آن گوش داد؛ نخست اینکه دعوت برای گفت‌وگوی ملی بدون پیش شرط دعوتی مقبول است که ما آن را تائید کرده و در آن شرکت می‌کنیم، در گفت‌وگوی ملی طرف‌ها بر روی جدول گفت‌وگو توافق می‌کنند و هیچ چیزی بر دیگری تحمیل نمی‌شود اما اگر دعوت به گفت‌وگو با شرط و شروط باشد این دعوت برای گفت‌وگو نیست، نمی‌خواهم آنچه را که در مراسم شنیدم جدی بگیرم زیرا این دعوت مبهم بود و من امیدوار هستم که دعوت روشنی باشد که آیا گفت‌وگو با شروط است یا بدون شروط؟ آیا این گفت‌وگو با نتایج قبلی است یا بدون نتایج قبلی است؟

نصرالله همچنین تصریح کرد: بخش بزرگی از حمله 14 فوریه بر ما متمرکز بود و بخش بزرگی نیز بر سوریه؛ من برخی از ادبیات سخنرانی‌ها را ترجیح می‌دهیم دکتر جعجع اگر اسامی کشتارها را برای کسی غیر از خود نام می‌برد، بهتر بود و حتی قتل عام فتح الله به نفع ما بود نه به ضرر ما و تاکیدی بر این است که روابط ما با سوریه راهبردی است و ما با سوریه به خاطر فلسطین و لبنان نمی‌جنگیم.

وی افزود: اما کسانی که به دست شبه‌نظامیان و نیروهای برخی کسانی که از کشتارها سخن می‌گفتند کشته شدند برای چه بود؟ سخنرانی‌های سه‌گانه خود را بر سوریه متمرکز کردید اما در مورد سخنرانی شورای استانبول اگر "فارس سعید" سخنران آنها بود این آغاز خوبی است، شما حمله را بر چه اساسی بر سوریه متمرکز کردید؟ آیا این مصلحت لبنان یا مصحلت مسیحی‌ها و یا مسلمانان است؟

ادامه دارد ...

انتهای پیام/++

   


آبادان آبادم آرزوست

جمعه 28 بهمن 1390 نویسنده: ramin h |

روایتی از یک کاشانی در سفر به دیار آب و آتش
آبادان آبادم آرزوست

خبرگزاری فارس: با نگاه به فیلم مستند سفر به آبادان و مرور خاطراتش از میان گنجینه آمالم یک جمله مدام در سراپرده افکارم تکرار می‌شود که «آبادان آبادم آرزوست».

خبرگزاری فارس: آبادان آبادم آرزوست

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، زمانی که هواپیما اوج می‌گیرد تصور بازیگوشم نیز همراه با آن در آسمان خیال به پرواز در می‌آید و فیلم کوتاهی با عنوان «آبادان» را با بازی واژگانی چون عینک‌های دودی محبوب، آب‌ و هوای شرجی، نخل‌های سر به فلک کشیده، موسیقی‌های شاد و فوتبال ناب به همراه نقش‌آفرینی متفاوت اروند خروشان، کارون سخاوتمند و شلمچه خوبی‌ها در پرده نقره‌ای ذهنم به اکران خصوصی گذاشته می‌شود.

از پله‌های هواپیما که پایین می‌آیم با خوردن اولین نسیم آبادانی به صورتم غربتی نه از جنس دوری بلکه برگرفته از حقیقتی ناشناخته تمام وجودم را در برمی‌گیرد.

در گشت و گذار آبادانی‌‌، چشمان کنجکاوم به دنبال ثبت فیلمی این بار نه از جنس داستان بلکه در گونه مستند بی‌قراری می‌کند تا این بار به جای عدسی‌های خیال و توصیف، لنزهای حقیقت‌جوی من مسئول آن باشند تا بی‌پیرایه تصویر واقعی شهر مقاومت و ایثار را به قاب چشمان خوانندگان این سفرنامه هدیه کنند:

اولین سکانس این مستندگونه خیابان‌هایی کم‌عرض و زمین‌هایی ناهموار است که حتی تاب نمی باران هم ندارند و چند پلان از ساختمان‌های تجاری و شکیل در کنار خانه‌های ساده و قدیمی به آن اضافه می‌شود که نکاتی قابل تأمل در خود نهفته‌ دارند.

نمای دیگر این روایت تصویری، چهره مردمانی است که نه لبخندشان از روی سیاست و نه اخم‌شان از روی کینه است، سخنانشان را عریان شده در سینی کلام بدون هیچ پوشش دروغین هدیه می‌دهند و غم و شادیشان را نیز بی‌هیچ واسطه‌ای ابراز می‌دارند.

در ادامه این سفرنامه مستند، صحنه‌هایی از زندگی انسان‌هایی شرافتمند، معتقد، ولایتمدار و مهمان‌نواز با زندگی ساده و بی‌آلایش در «تالاب شادگان» قرار دارد که با پس‌زمینه‌ای از پرواز مرغکان و شنای ماهیان  تصویری کارت‌پستالی را در دیباچه خاطرات به یادگار می‌گذارد.

اما نقطه اوج این فیلم واقعی در لوکیشنی به نام «شلمچه» رقم می‌خورد آنجا که مرز رمانتیک و واقعیت در فضایش محو می‌شود و چشمان گریان، خلوت‌های بی‌تکلف، نجواهای عاشورایی و نواهای نینوایی از مستندم ملودرامی عاشقانه می‌آفریند.

در ادامه سیر ثبت تصاویر نوبت به «اروند» می‌رسد، این آینه عبرت روزگار، رودخانه دریادلی که در مواجهه با هوس‌بازان و قدرت‌طلبانی چون دیکتاتور معدوم عراق، آنان را در خود غرق کرده است و هنگام روبه‌رو شدن با دوستان و صلح‌طلبان همچون گهواره‌ای آرامش‌بخش است... آری این همان اروند است که سودای آب‌تنی در آب‌های نیلگونش صدام را اسیر خود ساخته بود اما غیرت مردمان این سرزمین برای او از آن رؤیا، کابوسی ترسناک ساختند.

سکانس پایانی این فیلم مستند نمایی بالا از گروهی از تبار فارسیان پارسی است که به ضیافت ملاقات با آزادمردان راه روشنگری آمده‌اند تا با قلم رسانه پیمانی بنویسند که جوهر قلمشان را از خامه‌دان رنگین خون‌شان که بهترین مفسر بصیرت‌اند، آکنده سازند.

و در تیتراژ پایانی این فیلم مستند هم عکسی دسته‌جمعی از هم‌پیمانان فارسی نمایان می‌شود که در زیر آن نوشته شده: «آبادان آبادم آرزوست».

--------------------------

روایتی از نرگس قربانیان

--------------------------

انتهای پیام/ر10 

   


اعتصاب کارمندان فرودگاه فرانکفورت پرواز‌ها را مختل کرد

خبرگزاری فارس: اعتصاب کارمندان باند فرودگاه فرانکفورت در آلمان روز پنجشنبه موجب ایجاد اختلال در پروازهای این فرودگاه شده است.

خبرگزاری فارس: اعتصاب کارمندان فرودگاه فرانکفورت پرواز‌ها را مختل کرد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس ، این اعتصاب از ساعت سه بعد از ظهر آغاز شده و به مدت هفت ساعت ادامه خواهد داشت.

همچنین کارمندان باند فرودگاه فرانکفورت اعلام کرده‌اند که روز جمعه نیز اعتصاب خود را ادامه خواهند داد.

بر اساس این گزارش مقامات اتحادیه کارگران آلمان اعلام کردند پس از بی‌نتیجه ماندن مذاکرات با مسئولان برای افزایش دستمزد‌ها پرسنل فرودگاه فرانکفورت اقدام به اعتصاب کردند.

 مقامات فرودگاه دلیل این اعتصاب را غیر قابل فهم عنوان کرده‌اند و می‌گویند مسئولان اتحادیه‌های کارگری در آلمان باید هرچه سریعتر اقدامی علیه این تصمیم انجام دهند

انتهای پیام /

   


سید حسن نصرالله در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت-7
آشکارا می‌گوییم ایران از مقاومت حمایت می‌کند و از این حمایت تشکر می کنیم

خبرگزاری فارس: دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی خود در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت گفت که ما آشکارا می گوییم که ایران از ما حمایت می کند و از این حمایت نیز تشکر می کنیم.

خبرگزاری فارس: آشکارا می‌گوییم ایران از مقاومت حمایت می‌کند و از این حمایت تشکر می کنیم

به گزارش فارس، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان که در مراسم اعلام وفاداری به شهدای مقاومت اسلامی و تکریم شهدای مقاومت از جمله سید شهدای مقاومت "سید عباس الموسوی" دبیرکل سابق این حزب سخنرانی می کرد در بخشی از سخنان خود گفت: نیروهای جریان 14 مارس باید خط مشی داشته باشند، من دارای یک معیار هستم و به واسطه آن به سوریه و لیبی و مصر و تمام کشورها می‌پردازم، من از آنها می‌خواهم معیار خودشان را به ما نشان دهند،‌ به یاد آورید که حدود یک سال پیش من در یکی از سخنرانی‌های خود درباره انقلاب‌ها و بحرین سخن گفتم و نیروهای 14 مارس پس از آن چه‌ها که نکردند، سعد الحریری در آن زمان به ما حمله کرد و گفت مواضعی توسط رهبران حزب الله اتخاذ شده که قصد دارد لبنان را درگیر تحرکاتی کند که در برخی کشورهای عربی شاهد آن هستیم، به این ترتیب حریری این موضع حزب الله را موجب بروز شکاف و فتنه در کشور عنوان و تاکید کرد که مردم لبنان و امت اسلام هیچ‌گاه به این سخنان توجه نکرده و به این دعوت‌های خطرناک پاسخ نخواهد داد و او نیز به هیچ وجه اجازه نخواهد داد که منافع لبنان و روابطش با کشورهای عربی تهدید شود و این سیاست حزب الله سیاستی مردود از سوی اکثریت لبنانی‌هاست، حال جای این سوال است جناب حریری که چنین موضعی را در 23 مارس 2011 اتخاذ کردند،‌ چرا با پول و سلاح به جنگ در سوریه می‌پردازید.    

سید حسن نصر الله افزود: هنگامی‌که یکی از برادران در مصر ترور شد، این اقدام را به نام گروهی زدند که در مصر فعالیت می‌کرد و گفتند که با حزب الله در ارتباط است،‌ همین کافی بود که 14 مارس چه‌ها کند و چه بگوید و همه جا پخش کند که حزب الله با این اقدامات خود می‌خواهد منازعات و درگیری‌ها در لبنان ایجاد کند و یکی از شاهدان سخن جعجع را شنید و در آن زمان گفت که  هیچ کشوری از این حادثه به راحتی نمی‌تواند بگذرد و هیچ حزبی نباید به خود اجازه دهد که به مخالفت و ضدیت با کشوری دیگر بپا خیزد، حال ما این سوال را می‌کنیم که آیا قوانین سوریه به شما اجازه داده که با سلاح وارد سوریه شوید و به تحریک آنها بپردازید؟ اگر ارسال سلاح به مبارزان و مجاهدانی که با دشمنان این امت می‌جنگند،‌ محکوم است، ‌پس شما چرا این کار را در قضیه انجام می‌دهید که سراسر آن را شک و شبهه و فتنه دربرگرفته است؟ شما را به آرامش فرامی‌خوانم و از شما می‌خواهم خودتان را با همان معیارهایی محاسبه کنید که ما را محاسبه کردید.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه گفت: من به پیروان 14 مارس می‌گویم که تمام گزینه‌های خود را به یک گزینه محدود کردید و هم اکنون ادعا می‌کنید که نظام سوریه سرنگون خواهد شد، در حالی که من به شما می‌گویم که شما پیش از این هم شرط بندی‌هایی کردید که با شکست و ناکامی مواجه شد، چرا درباره سوریه موضع بی‌طرف را اتخاذ نمی‌کنید، در اینجا دو فرضیه وجود دارند که بازتاب‌های آن بی‌تردید لبنان را دربرخواهد گرفت. اولین آن گذر سوریه از این مرحله مصیبت و بدبختی است، اگر چنین چیزی رخ دهد، شما در آن زمان چکار خواهید کرد؟ این مشارکت میدانی که شما هم اکنون دارید آیا تاثیرات خود را بر روابط دو کشور نخواهد گذاشت؟ گزینه دوم این است که اگر سوریه به سوی جنگ پیش رود و من امیدوارم گزینه اول محقق شود، به نظر شما در این صورت اسرائیل و آمریکا در سوریه چه خواهد کرد، شما می‌خواهید چه بلایی برسر لبنان بیاورید؟

سید نصر الله افزود: از جمله شرط‌های گفتگو و مذاکره وجود شفافیت است،‌ ما می‌گوییم کسانی که می‌خواهند برسر میز مذاکره بنشینند باید همدیگر را به خوبی بشناسند در این‌باره به دو مثال اشاره می‌کنم، یکی از آنها درباره قضایای مالی است، هفته گذشته که سخنرانی کردم، گفتم من از حمایت‌های ایران از مقاومت تشکر می‌کنم برخی در 14 مارس بپاخاسته و ما را محکوم کردند، بسیار خوب من این سوال را مطرح می‌کنم که 14 مارس 3 میلیارد دلار را از کجا آورده که از سال 2005 تاکنون ان را هزینه کرده است، به ما بگویید این اموال را از کجا و با چه هدفی به دست آورده‌اید، ایران اگر از حزب الله حمایت کرد به خاطر اینکه حزب الله لبنانی بود، این کار را نکرد بلکه تحت این عنوان که جنبشی مقاوم در برابر دشمن صهیونیستی بود این کار را کرد و حمایت از جنبش‌های مقاومت در برابر اشغالگران امری رایج در عرف تاریخی و قانونی بشر است، اما شما که سازمانی سیاسی هستید و ارتباطی با مبارزه با اسرائیل ندارید، چرا این اموال را دریافت کردید؟

سید حسن نصر الله گفت: چرا درباره سلاح‌ها واضح و آشکار سخن نمی‌گویید ما می‌گوییم که سلاح در اختیار داریم و گفته‌ایم که سلاح‌های خود را چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ کمی مدرنیزه کرده‌ایم و سلاح‌های ما کاملا مشخص و آشکار است و سلاح مخفیانه نداریم که ان را از کسی پنهان کنیم، در حالی که اگر هم این کار را بکنیم باز حق با ماست چون هیچ‌گاه نباید آن را که داریم به دشمن رو کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از رهبران 14 مارس می‌گوید که حزب الله از سلاح‌های دیگران سخن می‌گوید تا به این وسیله سلاح‌های حزب الله را توجیه کند، در حالی که این دروغ محض است، هنگامی‌که ما از سلاح مقاومت سخن می‌گوییم دارای تنها یک توجیه هستیم این سلاح خود را برای دفاع از لبنان و آزادی سرزمین‌مان حفظ می‌کنیم و هیچ‌گاه نگفته‌ایم که چون فلانی سلاح در اختیار دارد، پس ما هم باید سلاح داشته باشیم، بنابراین ملاحظه می‌کنید که داشتن سلاح نزد حزب الله را با داشتن سلاح نزد دیگران هیچ‌گاه مقایسه نکرده‌ایم،‌ سلاح خود را برای حمایت از کشورمان برمی‌داریم و هرکه در این موضوع شک و تردید دارد بگوید و حاضریم در این‌باره به مناقشه و بحث هم با مخالفان بپردازیم. 

ادامه دارد ....

انتهای پیام/++

   


کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد
"خبرسازی جعلی" جنگ روانی صهیونیست‌ها علیه حزب الله لبنان

خبرگزاری فارس: یک کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به اخبار منتشر شده در خصوص ترور معاون موساد آن هم در سالگرد شهدای مقاومت آن را "جنگ روانی" صهیونیست‌ها علیه حزب الله لبنان دانست و گفت: خبر ترور معاون موساد را رسانه های وابسته به اسرائیل منتشر کردند.

خبرگزاری فارس: "خبرسازی جعلی" جنگ روانی صهیونیست‌ها علیه حزب الله لبنان

به گزارش فارس، "هادی محمدی" کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌و گو با خبرنگار فارس به تشریح  جنجال و خبرسازی های چند روز اخیر رسانه ها درباره ادعای دست داشتن ایران و حزب الله در انفجارهای اخیر در برابر سفارت های اسرائیل در هند و گرجستان و همچنین خبر ترور معاون موساد در اسپانیا پرداخت.

وی گفت: این روزها سالگرد شهادت "سید عباس موسوی" دبیر کل سابق حزب الله لبنان و همچنین در ایام سالگرد شهادت "عماد مغنیه" از فرماندهان ارشد حزب الله لبنان هستیم.

این کارشناس مسائل خاورمیانه افزود: پس از ترور افراد برجسته حزب الله، رژیم صهیونیستی معمولا در چنین روزهایی همیشه در نگرانی از واکنش و سطح واکنش حزب الله است. مقامات اسرائیل به شدت نگران هستند که کدام یک از آنها هدف اقدامات تلافی جویانه حزب الله قرار خواهند گرفت. بدون تردید اقدام به مثل یک حق مشروع برای حزب الله لبنان است. رژیم صهیونیستی همواره این دغدغه را دارد که چه زمانی باید تاوان اقداماتی را که علیه این شهدا انجام داده است، بپردازد.

*حزب الله لبنان با هوشمندی به جنایات اسرائیل پاسخ خواهد داد

این کارشناس مسائل خاورمیانه ادامه داد: از سوی دیگر رژیم صهیونیستی به خوبی می داند که حزب الله لبنان با هوشمندی و دقت و به طور مناسب به این جنایات پاسخ خواهد داد.

وی گفت: باید این نکته را یادآور شد که سید عباس موسوی با موشک های فسفری در خاک لبنان مورد هدف قرار گرفت که این اقدام یک اقدام ضد بشری و تجاوزکارانه در خاک لبنان تلقی می شود که صهیونیست ها سید عباس موسوی و خانواده اش را هدف موشک فسفری قرار دادند و وی را در آتش سوزاندند. همچنین اقدام اسرائیل در ترور عماد مغنیه اقدامی ضد بشری و تروریستی و تجاوزکارانه در خاک سوریه بود.

*اسرائیل با خبرسازی علیه حزب الله می کوشد جنایات خود را تحت الشعاع قرار می دهد

هادی محمدی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی به شدت نگران است که در قبال این جنایت ها چه سطحی از واکنش از حزب الله لبنان را شاهد خواهد بود. به همین دلیل تلاش می کند با ایجاد یک موج خبری ساختگی بخش از ظرفیت روانی و روحی که در سالگرد این بزرگواران ایجاد می شود را تخلیه کند و در واقع با جنجال خبری مسئله جنایات خود را تحت الشعاع قرار دهد و با انتشار اخبار کذب به این اهداف برسد.

*انفجارها در برابر سفارت اسرائیل در گرجستان و هند مشکوک است

وی گفت: واقعه ای که در گرجستان و هند روی داد از دیدگاه بسیاری از کارشناسان یک اقدام مشکوک است چون رژیم صهیونیستی تلاش کرد در این دو کشور که در شرایط حساسی قرار دارند وضعیت خود را از نظر نزدیکی به این دولت ها و بهره مندی از شرایط جدید مستحکم کند.

*خبر ترور معاون موساد را رسانه های وابسته به اسرائیل منتشر کردند

این کارشناس مسائل خاورمیانه ادامه داد: نکته جالب دیگر، خبر ترور معاون موساد است که این خبر را دستگاه های وابسته به رژیم صهیونیستی اقدام به انتشار آن کردند. بی بی سی منبع اصلی بوده که این خبر را منتشر کرد و جالب توجه این است که این خبرسازی ها با یک هدایت هوشمند صورت می پذیرد برای اینکه یک تاثیر روانی مایوس کننده بر طرف مقابل بر جای بگذارد از این جهت که از یک طرف نشان دهد که حزب الله دست به یک اقدام تروریستی زده است و از طرف دیگر این موضوع را القا کند که طرف مقابل توان تلافی اقدامات اسرائیل را ندارد و بدین صورت بهره چندگانه ای را چه از لحاظ عملیات روانی و جنگ تبلیغاتی و چه از لحاظ سیاه نمایی درباره ماهیت مقاومت لبنان ببرد.

انتهای پیام/++

   


اسامی ابوالفضل و زهرا همچنان در صدر قرار دارند
15 اسم انتخابی مورد علاقه والدین آذربایجانی برای نوزادان

خبرگزاری فارس: مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان‌شرقی، 15 اسم مورد علاقه والدین آذربایجانی که بیشتر برای نوزادان خود انتخاب می‌کنند را اعلام کرد و گفت: نام ابوالفضل گزینه برتر انتخاب والدین برای نوزدان پسر و زهرا برای نوزادان دختر در این استان است.

خبرگزاری فارس: 15 اسم انتخابی مورد علاقه والدین آذربایجانی برای نوزادان

علی جعفری‌آذر امروز در حاشیه نخستین همایش مهندسی فرهنگ نام‌گزینی ثبت و احوال استان آذربایجان‌شرقی در دانشگاه تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: تا بیست و پنجم بهمن از بین نوزادان متولد شده دختر زهرا با 2 هزار و 688 بیشترین نامگذاری و فاطمه با 2 هزار و 332، اسرا با 942، ستایش 831، هستی 805، کوثر با 612، ثنا با 597، زینب با 578، اسما 566، آیلین 506، معصومه 477، مریم 464، رقیه 461، یسنا 457 و محدثه 415 فراوانی در رتبه‌های بعدی انتخاب والدین برای نوزادان در استان آذربایجان‌شرقی بوده است.

وی افزود: از بین نوزادان متولد شده پسر ابوالفضل با یک‌هزار و 750 نفر بیشترین و علی با یک‌هزار و 702، امیرحسین با یک هزار و 650، مهدی با یک هزار و 632، امیر محمد با یک هزار و 193، امیرعلی با یک هزار و 103، امیررضا با یک هزار و 49، محمد با یک هزار و 16، امیرمهدی با 823، حسین با 687، طاها با 677، رضا با 663، علی اصغر با 617، محمدرضا با 544 و محمد امین با 423  فراوانی در اولویت بعدی والدین برای انتخاب نام‌های نوزادان پسر در این استان بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان‌شرقی همچنین اظهار کرد: در کشور نیز نام زهرا برای دختران و محمد برای پسران همچنان نام‌های مورد علاقه والدین برای کودکان خود است.

وی با تاکید بر تاثیر مستقیم آموزه‌های دینی بر انتخاب نام نوزادان در این استان گفت: نامگذاری در آذربایجان‌شرقی ریشه در اعتقادات مذهبی مردم دارد.

جعفری‌آذر اظهار کرد: انتخاب نام‌های بامعنا و برگرفته از ارزش‌های اسلامی در صدر انتخاب نام نوزادان آذربایجان‌شرقی قرار دارد.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه نام زیبا و شایسته، نماد هویت و شخصیت آینده هر فرد است، ادامه داد: انتخاب نام خوب برای نوزاد امری بسیار مهم و حساس است که تاثیر زیادی بر شخصیت، روح و روان وی دارد.

مدیرکل اداره ثبت احوال آذربایجان‌شرقی با تاکید بر انتخاب نام‌های برگرفته از ارزش‌های اسلامی برای نوزادان اظهار داشت: بنا به فرموده حضرت رسول(ص) نخستین هدیه و عطای والدین به فرزندانشان گذاردن نام نیکو  بر روی آنها‌ست که باید نسبت به این مهم توجه شایانی صورت پذیرد.

وی اظهار داشت: انتخاب این نام‌ها برای نوزادان در آذربایجان‌شرقی نشان‌دهنده علاقه‌مندی و عشق مردم منطقه به خاندان عصمت و طهارت (ع) است.

مدیرکل اداره ثبت احوال آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت ثبت وقایع چهارگانه بیان داشت: آمارهای ارائه شده از سوی این سازمان دارای اعتبار ویژه‌ای است چرا که متکی به خود اظهاری نبوده و بر پایه اسناد و مدارک مستند است.

جعفری‌آذر، کسب رتبه نخست ثبت وقایع چهارگانه در کشور از سوی اداره کل ثبت احوال استان آذربایجان‌شرقی را مرهون همکاری‌های بین‌بخشی با سایر ارگان‌های ذی‌ربط دانست و تصریح کرد: آذربایجان شرقی با 99.8درصد ثبت دقیق وقایع چهارگانه در کشور رتبه نخست را دارد.

این مقام مسئول در مورد اعتبار کارت‌های ملی خاطرنشان کرد: تمام کارت‌های ملی تا زمان صدور کارت‌های هوشمند جدید دارای درجه اعتبار هستند.

انتهای پیام/‌ش10

   


اراده ای که شکست نمی‌شناسد
حاشیه‌های سخنرانی سید حسن نصرالله در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت

خبرگزاری فارس: سخنرانی سید حسن نصرالله در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت در ضاحیه جنوبی با حاشیه هایی هم همراه بود.

خبرگزاری فارس: حاشیه‌های سخنرانی سید حسن نصرالله در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت

به گزارش فارس، "سید حسن نصرالله" دبیر کل حزب الله لبنان پنجشنبه شب در ضاحیه جنوبی در مراسم اعلام وفاداری به شهدای مقاومت اسلامی و تکریم شهدای مقاومت به سخنرانی پرداخت. سخنرانی دبیر کل حزب الله لبنان که بر روی یک نمایشگر بزرگ پخش می شد، با حاشیه هایی همراه بود.

*هنگامی که دبیر کل حزب الله لبنان درباره کارشکنی های برخی از کشورهای عربی در برابر گروه های مقاومت صحبت می کرد و همچنین از حمایت سوریه از گروه های مقاومت صحبت می کرد، حاضران در محل سخنرانی به پا خواستند و فریاد تکبیر سر دادند.

*در محلی که سخنرانی دبیر کل حزب الله لبنان پخش می شد، علمای شیعه، سنی ، مسیحی و شخصیت های سیاسی حضور داشتند.

*ازدحام جمیعت در سالنی که سخنرانی سید حسن نصرالله پخش می شد به حدی بود که بسیاری از افراد در انتهای سالن به صورت ایستاده به سخنان سید حسن نصرالله گوش می دادند.

*سید حسن نصرالله در چندین بخش از سخنرانی خود زمانی که درباره خیانت های برخی کشورهای عربی در قبال مقاومت صحبت می کرد، صدایش را بلند می کرد و با خشم به ایراد سخن می پرداخت.

*پس زمینه مکانی که سید حسن نصرالله سخنرانی می کرد به رنگ آبی بوده که در گوشه بالای سمت چپ آن تصاویر سید عباس موسوی، عماد مغنیه و شیخ راغب حرب قرار داشت که در زیر آن نوشته شده بود "رهبران شهدا"،"اراده ای که شکست نمی شناسد".

*سید حسن نصرالله زمانی که می گفت حزب الله اهل مذاکره و تفاهم است این جملات را با "لبخند" ایراد کرد.

*زمانی که سخنان سید حسن نصرالله اندکی طولانی شد و از حاضران خواست که کمی بیشتر وی را تحمل کنند، همه حاضران در سالن با دست زدن و تکبیر به این درخواست سید حسن نصرالله پاسخ دادند.

*در سالنی که سخنان دبیر کل حزب الله لبنان پخش می شد، تصاویر بزرگ رهبر معظم انقلاب و امام خمینی(ره) نیز قرار داشت.

*هنگامی که دبیر کل حزب الله لبنان در بخشی از سخنان خود به معیارهای دوگانه جریان 14 مارس به رهبری "سعد الحریری" اشاره می کرد و به روشنگری هایی درباره اقدامات این جریان پرداخت، حاضران با تشویق های ممتد به این روشنگری های سید حسن نصرالله پاسخ دادند.

*سید حسن نصرالله در بخشی از سخنان خود گفت که آشکارا می گویم که ایران از جریان مقاومت حمایت می کند و این موضوع را با صلوات بر محمد و آل محمد می گویم که حاضران در سالن به شیوه لبنانی بر پیامبر و خاندانش صلوات فرستادند.

*دبیر کل حزب الله لبنان در سخنان خود گفت من ترسی از این موضوع ندارم که بگویم سلاح داریم، ما سلاح داریم و روز به روز بر سلاح خود و انواع آن می افزاییم و از این سلاح نیر برای مقابله با دشمن اسرائیلی استفاده می کنیم. این سخنان دبیر کل حزب الله لبنان با تکبیر های ممتد حاضران روبرو شد به گونه ای که تمامی حاضران در سالن به پا خواستند و یک صدا فریاد "لبیک نصرالله"‌سر دادند.

*پس از پایان سخنرانی دبیر کل حزب الله لبنان حاضران به پا خواستند و ندای "لبیک نصرالله" سر دادند.

 

انتهای پیام/++

   


شهردار شادگان خبر داد
آسفالت‌ریزی معابر منطقه مشمولی شادگان

خبرگزاری فارس: شهردار شادگان از آسفالت‌ریزی معابر منطقه مشمولی در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: آسفالت‌ریزی معابر منطقه مشمولی شادگان

کریم بنی‌نعیم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شادگان اظهار داشت: در ادامه پروژه‌های اجرایی عمرانی و در راستای آبادسازی شهرستان شادگان و همچنین به منظور ساماندهی، بهسازی و تسهیل عبور و مرور شهری، شهرداری شادگان اقدام به خاکریزی، کوپال‌ریزی، زیرسازی، بیس‌ریزی، قیرپاشی و آسفالت‌ریزی در معابر منطقه مشمولی از توابع شادگان به صورت ضربتی توسط کارگران این شهرداری کرده‌است.

وی افزود: با توجه به اینکه یکی از اهداف مهم شهرداری شادگان تأمین رفاه و آسایش شهروندان با ارائه خدمات و فراهم کردن امکانات رفاهی است تمام تلاش خود را در راستای تحقق این اهداف به کار می‌گیریم.

شهردار شادگان در تشریح عملکرد شهرداری گفت: ازجمله این امکانات رفاهی می‌توان به آسفالت معابر اشاره کرد که با توجه به اینکه منطقه مشمولی جزو مناطقی است که تاکنون هیچ‌گونه خدماتی در آنها انجام نشده اقدام به آسفالت معابر این منطقه کردیم.

بنی‌نعیم ادامه داد: ساکنان این منطقه می‌دانند که بیش از چند سال است که اکثر معابر این منطقه به لحاظ بهسازی وضعیت مناسبی نداشته و مردم از وضع موجود آن ناراضی بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با همت مسئولان شهرستان به ویژه اعضای شورای اسلامی شهر شادگان و همچنین کارکنان عمران شهری، کار ضربتی آسفالت‌ریزی معابر در این منطقه را آغاز کردیم که در حال حاضر در حال انجام است.

شهردار شادگان در پایان با بیان اینکه مردم محروم منطقه استحقاق بیشترین خدمت‌رسانی را از سوی مسئولان دارند گفت: امیدواریم با بهسازی و ساماندهی خیابان‌ها و معابر در مناطق محروم بخشی از مشکلات مردم این مناطق را برطرف کنیم.

انتهای پیام/صا10

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :