بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران:
اولویت دستگاه قضایی تسریع رسیدگی به پرونده اختلاس 3‌هزار میلیاردی باشد

خبرگزاری فارس: دانشجویان عضو انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران با انتشار بیانیه‌ای خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده اختلاس 3 هزار میلیاردی از سوی قوه قضائیه و سایر دستگا‌ه‌ها شدند.

خبرگزاری فارس: اولویت دستگاه قضایی تسریع رسیدگی به پرونده اختلاس 3‌هزار میلیاردی باشد

 به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران با صدور بیانیه‌ای خواستار اقدام عاجل دستگا‌های امنیتی و قضایی کشور در محاکمه و برخورد قاطع با عوامل دخیل در اختلاس 3هزار میلیاردی اخیر شد.
 
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
بنام خدا
ضربه عدالت باید قاطع ولى در عین حال دقیق و ظریف باشد. متهم کردن بى ‏گناهان، یا معامله یکسان میان خیانت و اشتباه، یا یکسان گرفتن گناهان کوچک با گناهان بزرگ جایز نیست.
بخشی از فرمان امام خامنه‌ای در لزوم مبارزه با مفاسد اقتصادی

در جمهورى اسلامى ایران که جز خدمت به مردم و افراشتن پرچم عدالت اسلامى، هدف و فلسفه‌اى ندارد تکرار مفاسد بزرگ اقتصادی و عدم رسیدگی صحیح مسئولین قضائی امری درد آور و ناامیدکننده برای مردم است.

طی چند روز اخیر پس از انتشار خبر اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی از بیت‌المال و به دنبال آن اظهارات نسنجیده و تبلیغات گونه برخی از رسانه‌ها با اهداف پشت پرده شاهد آن هستیم که آرامش افکار عمومی اعم از جوانان جویای کار، سرمایه گذار، صنعت‌گر، عنصر فعال در کشاورزی، مبتکر علمی و دیگر اقشار به هم خورده است، لذا جنبش دانشجوئی برای رفع هرچه سریع‌تر این مشکل و بازگرداندن آرامش و اطمینان به مردم خواستار آن است که اولاً رسانه‌ها و روزنامه‌ها در مورد انتشار اخبارخود نهایت تقوی و عدالت را رعایت کنند و بدانند که در مقابل هر مطلبی که بدون مدرک و دلیل و صرفاً برای جذب مخاطب و یا ضربه زدن به گروه سیاسی خاصی در صفحات خود منتشر می‌کنند و باعث ایجاد یأس و ناامیدی در بین مردم می‌شوند، در پیشگاه الهی مسئول هستند.
 
ثانیاًدستگاه‌های نظارتی مسئول از جمله سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و وزارت اطلاعات هرچه سریع‌تر با انتخاب افراد مورد اطمینان نظام و کاردان، مدارک موجود و درست را به دستگاه قضا تحویل دهند و قوه قضائیه هم ضمن در اولویت قراردادن رسیدگی به این پرونده، مانند سرعت عملی که در رسیدگی به پرونده  پل مدیریت داشت ( نه مانند سرعت رسیدگی به پرونده سران و حامیان  فتنه و فرزندان آقای هاشمی) احکام منصفانه، قاطع، عبرت آموز و بازدارنده را برای همه متهمان اعم از آقا‌زاده، فامیل زاده، مقام زاده و غیره را به طور علنی و در مقابل چشم مردم هرچه سریع‌تر اجرا کند و اموال به سرقت رفته را به طور کامل به بیت‌المال باز گرداند، که در این صورت هم مورد رضایت خداوند متعال است و هم باعث شادی و رضایت مردم می‌شود.

والسلام من اتبع الهدی                      
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران

   


670 بقعه در كشور بازسازی می‌شود

جمعه 25 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه:
670 بقعه در كشور بازسازی می‌شود

خبرگزاری فارس: سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از بازسازی 670 بقعه متبرکه در سطح کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: 670 بقعه در كشور بازسازی می‌شود

حجت‌الاسلام علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی کشور تبدیل شود که در این راستا در بحث امامزاده‌ها و بقاع متبرکه برنامه‌ای تعریف شده است.
وی ادامه داد: با توجه به این امر بروز و ظهور فعالیت‌های فرهنگی باید در امامزاده‌ها باشد که سال گذشته پنج برنامه سراسری شامل یاس نبوی، نشاط معنوی و اوقاف فراغت، دهه امامت، بصیرت عاشورایی و آرامش بهاری در جوار امامزادگان در استان‌ها صورت گرفت.
سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اضافه کرد: بیش از 45 میلیون نفر زائر در تعطیلات نوروزی از امامزادگان حضور یافتند و مردم به انتخاب و اراده خود در امامزادگان حضور یافتند و همکاران ما می‌توانند در چنین فضایی تبلیغ اسلام، قرآن و معارف اهل بیت را داشته باشند.
وی با اشاره به برنامه سازمان اوقاف در بازسازی و عمران امامزاده‌ها تصریح کرد: برای عمران و آبادانی بقاع سهمیه‌ای برای استان‌ها تعیین شده و باید نسبت به بازسازی و عمران تعداد امامزاده‌های تعیین شده اقدام شود تا برای فعالیت آماده شود.
محمدی اعلام کرد:  ما در سطح کشور گفته‌ایم که 670 بقعه متبرکه را آماده کنند که اعتبار این کار بخشی از اعتبار دولتی، بخشی از کمک‌های مردم و بخشی هم کمک مدیران در استان و شهرستان‌ها تأمین می‌شود.
وی یادآور شد: ان‌شاالله این امر محقق شود و بتوانیم این کار را به خوبی انجام دهیم.

   


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان:
مسابقات بین‌المللی بتن در زنجان برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: دوازدهمین دوره مسابقات بتن کشور به صورت بین‌المللی در زنجان برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: مسابقات بین‌المللی بتن در زنجان برگزار می‌شود

اصغر پرتوی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: دوازدهمین دوره مسابقات بتن که پیش از این به صورت کشوری برگزار می‌شد، در قالب بین‌المللی در زنجان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه با پیشنهاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان این مسابقات در زنجان برگزار می‌شود، افزود: نهمین دوره مسابقات بتن کشور نیز امروز با حضور 136 تیم از سراسر کشور در زنجان برگزار شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان یادآور شد: این مسابقات در چهار رشته و در فضایی جداگانه برگزار شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از موافقت مرکز تحقیقاتی بتن ایران با راه‌اندازی دو انجمن بتن و آسفالت و قیر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این دو انجمن تلاش می‌شود استان زنجان به عنوان قطب علمی شمال غرب کشور تبدیل شود.
پرتوی از پذیرش 3 هزار نفر در سال جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان خبر داد و تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای پذیرش این دانشجویان انجام شده است.
وی در پاسخ به خبرنگار فارس در خصوص برنامه‌های دانشگاه آزاد در ترم جدید، بیان داشت: برگزاری دومین همایش ملی سوانح جاده‌ای، ریلی و هوایی با پشتیبانی مراکز اجرایی، اداره کل راه و ترابری و راه آهن شمالغرب کشور از برنامه‌های سال جاری محسوب می‌شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان بهره‌برداری از 20 هزار متر مربع فضای آموزش و ورزشی را از دیگر برنامه‌های دانشگاه در سال جاری عنوان کرد و گفت: تا پایان سال جاری این فضاها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان به بهره‌برداری می‌رسند.
وی توسعه رشته‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی را از برنامه‌های سال جاری برشمرد و خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد از اولویت دانشگاه در سال جاری است.
پرتوی برگزاری مراسم بزرگداشت سی‌امین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی را از دیگر برنامه‌های دانشگاه در سال جاری اعلام کرد و گفت: این مراسم با مشارکت همه واحدهای دانشگاهی برگزار می‌شود.
وی انتخاب غرفه دانشگاه آزاد اسلامی را در نمایشگاه زنجان در مسیر توسعه به عنوان غرفه برتر حاصل فعالیت‌های انجام شده در این دانشگاه دانست و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان در نمایشگاه زنجان در مسیر توسعه موفقیت‌های مطلوبی کسب کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان از حضور در همایش پیاده‌روی و کوهپیمایی دانش‌آموزان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با مشارکت تربیت بدنی در اواخر مهر ماه سال جاری خبر داد و بیان داشت: این برنامه با مشارکت همه دانشگاه‌های آزاد اسلامی در شهرستان‌ها و مرکز استان برگزار می‌شود.
وی اظهار داشت: توجه به تفریح در کنار توجه به سلامت و تندرستی دانشجویان از اهداف این راهپیمایی است.
پرتوی با بیان اینکه سالم‌سازی و پاکسازی محیط زیست از دیگر اهداف شرکت در پیاده‌روی است، افزود: برقراری ارتباط موثر دانشگاه با مردم از دیگر اهداف برگزاری این همایش محسوب می‌شود.
وی آشنایی مردم را با خدمات دانشگاه آزاد اسلامی را از دیگر اهداف شرکت در این همایش پیاده‌روی عنوان کرد و گفت: این همایش به صورت یکپارچه در همه شهرستان‌ها برگزار می‌شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان ادامه داد:  با تلاش و همت والای مجموعه مدیران، اساتید و کارکنان واحد زنجان، آموزش در بعد کمی و کیفی طی پنج سال گذشته از رشد چشمگیری برخوردار بوده است.
 وی تصریح کرد: این دانشگاه توانسته است به شاخص‌های ارزشمندی در حوزه آموزشی دست یابد.
پرتوی با بیان اینکه رشته‌های تحصیلی واحد زنجان از 45 رشته در سال 1384 به بیش از 127 رشته در سال 1389 افزایش یافته است، افزود: تعداد دانشجویان واحد طی همین مدت از 8 هزار و 988 دانشجو به بیش از 13 هزار و 150 دانشجو افزایش پیدا کرده است.
وی افزود: افزایش کیفی در مصاف با افزایش کمی در واحد زنجان به طور همزمان صورت می‌گیرد و این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان متذکر شد: به منظور افزایش ارتقای کیفی در سیستم آموزش واحد جذب اساتید مجرب طی چهار سال گذشته به صورت جدی در برنامه‌های واحد قرار گرفته است.
وی گفت: طی این مدت تعداد اعضای هیئت علمی واحد در سال 1384 از 173 عضو به 310 عضو هیئت علمی تمام وقت در سال 1389 افزایش یافته است.
پرتوی با اشاره به اینکه تعداد بورسیه‌های واحد در سال 1385، 45 نفر بود، یادآور شد: این تعداد در سال 1389 به 90 نفر رسیده است.
وی با بیان اینکه تعداد دانشکده‌های مصوب در سال 1385 از دو دانشکده به پنج دانشکده رسیده است، تصریح کرد: این کار به منظور تمرکززدایی در امور اجرایی و ارتقای پژوهشی انجام شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان ابراز داشت: دانشگاه آزاد اسلامی زنجان اکنون با پنج دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، دانشکده علوم تربیتی، دانشکده علوم پایه و پزشکی، دانشکده فنی و مهندسی و دانشکده برق و کامپیوتر فعالیت دارد.
وی بیان داشت: مجموعه مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی و همایش‌های ملی و بین المللی از 94 مقاله در سال 1384 به یک هزار و 100 مقاله در سال 1389 افزایش یافته است که نشان از رشد هزار درصدی مقالات واحد طی پنج سال گذشته دارد و تعداد مقالات ISI زنجان از 27 مقاله در سال 2004 به 110 مقاله تاکنون رسیده است.
پرتوی خاطرنشان کرد: تعداد کتب چاپ شده واحد زنجان حدود 52 عنوان کتاب درسی است و تعداد کتب موجود کتابخانه واحد زنجان از 70 هزار جلد در سال 1384 به بیش از 150 هزار جلد در حال حاضر افزایش یافته است.

   


قرعه سخت رحیمی در 55 كیلو

جمعه 25 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

/کشتی آزاد قهرمانی جهان - ترکیه/
قرعه سخت رحیمی در 55 كیلو

خبرگزاری فارس: حسن رحیمی نماینده وزن 55 کیلوگرم تیم کشتی آزاد کشورمان حریفان خود را در رقابت های جهانی ترکیه شناخت.

خبرگزاری فارس: قرعه سخت رحیمی در 55 كیلو

به گزارش باشگاه خبری فلرس «توانا» و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، وزن‌کشی وزن 55 کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان و گزینشی المپیک لندن در استانبول ترکیه برگزار شد که حسن رحیمی در دور نخست به مصاف آندری دوکوف از رومانی می رود و در صورت پیروزی با برنده دیدار دلشاد منصوراف، دارنده نشان‌های طلای 2003 و 2005 و برنز 2009 جهان از ازبکستان و یانگ کیونگ ایل، دارنده نشان طلای 2009 جهان از کره شمالی مبارزه خواهد کرد. کشتی‌گیران گرجستان، بلاروس، بلغارستان، ترکیه، اوکراین و ژاپن در گروه نماینده کشورمان قرار دارند. در این وزن 45 کشتی‌گیر حضور دارند.
رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان از بعد از ظهر امروز (جمعه) و با برگزاری مسابقات وزن 55 کیلو آغاز می‌شود. مسابقات شش وزن باقی مانده شنبه و یکشنبه در سالن سینان اردم شهر استانبول برگزار خواهد شد.
تیم کشتی فرنگی کشورمان در این رقابت‌ها با کسب دو مدال طلا و یک برنز به مقام سوم دست یافت.

   


برگزاری همایش روز بسیج ورزش در زنجان

جمعه 25 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

مسئول بسیج ورزشکاران استان زنجان خبر داد:
برگزاری همایش روز بسیج ورزش در زنجان

خبرگزاری فارس: مسئول بسیج ورزشکاران استان زنجان از برگزاری همایش روز بسیج که مصادف با 17 شوال است در زنجان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری همایش روز بسیج ورزش در زنجان

طیب امیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان زمان برگزاری همایش را 26 شهریور ماه عنوان کرد و اظهار داشت: همایش بسیج ورزشکاران در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی در خیابان سعدی شمالی زنجان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به نامگذاری روز 17 شوال که مصادف با نبرد حضرت علی (ع) با عمر بن عبدود است به نام بسیج ورزشکاران تصریح کرد: ورزشکاران بسیجی در همه کشور برنامه‌هایی اجرا می‌کنند.
مسئول بسیج ورزشکاران استان زنجان تقدیر از برگزیدگان ورزشکاران بسیجی و خانواده شهدا را از جمله برنامه‌های روز همایش روز بسیج ورزش در زنجان عنوان کرد.
وی سخنران همایش روز بسیج ورزش در زنجان را حجت‌الاسلام علی طهماسبی رئیس هیئت کشتی شهرستان خدابنده اعلام کرد.
امیری با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس تصریح کرد: ورزشکاران ملی‌پوش زنجان به همراه مدیرکل تربیت بدنی استان زنجان در یکی از روزهای هفته دفاع مقدس به دیدار جانبازان دفاع مقدس در آسایشگاه ثارالله تهران می‌روند.

   


مدیر‌عامل اتوبوسرانی کرمان خبر داد:
جا‌به‌جایی روزانه 180 هزار مسافر در کرمان

خبرگزاری فارس: مدیر‌عامل سازمان اتوبوسرانی کرمان و حومه گفت: روزانه جابه‌جایی 150 تا 180 هزار نفر‌ سفر توسط ناوگان این سازمان در شهر کرمان انجام می‌شود که قسمت عمده‌ای از این سفرها ویژه اقشار دانشگاهی و دانشجویان است.

خبرگزاری فارس: جا‌به‌جایی روزانه 180 هزار مسافر در کرمان

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، منصور ایرانمنش در نشست مدیران عامل اتوبوسرانی‌های شرق و جنوب کشور در کرمان به ارائه گزارشی از وضعیت و عملکرد سازمان اتوبوسرانی کرمان پرداخت.
ایرانمنش اظهار داشت: این سازمان با 300 کارمند رسمی و قراردادی‌ و حدود 200 اتوبوس بخش دولتی و 114 اتوبوس‌ خصوصی در 38 مسیر شهری و 12 مسیر حومه انجام وظیفه می‌کند.
وی تصریح کرد: روزانه جابه‌جایی 150 تا 180 هزار نفر‌ سفر توسط ناوگان این سازمان در شهر انجام می‌شود که قسمت عمده‌ای از این سفرها ویژه اقشار دانشگاهی و دانشجویان است.
ایرانمنش بیان کرد: این سازمان در مراسم مختلف ملی مذهبی و ورزشی با توجه به حضور دو تیم فوتبال لیگ برتری در کرمان نقش ویژه‌ای را در جابه‌جایی شهروندان ایفا می‌کند.
مدیر‌عامل سازمان اتوبوسرانی ابراز داشت: امیدواریم این گردهمایی دستاوردهای مطلوبی برای حل معضل‌های پیش روی این سازمان‌ها داشته باشد.
وی خدمتگزاری خالصانه به مردم به عنوان ولی‌نعمتان ‌نظام در سال جهاد اقتصادی را سر لوحه انجام وظایف توسط کارکنان این سازمان عنوان کرد. 
در گردهمایی یکروزه مدیران عامل سازمان‌های اتوبوسرانی ‌شرق و جنوب شرق کشور با هدف تبادل تجربیات و بررسی مشکلات پیش روی این سازمان‌ها، بررسی و تعیین قیمت تمام شده جابه‌جایی مسافران درون‌شهرها و ارائه گزارش آن  به مسئولان‌ رده بالای کشوری و تعیین تکلیف لفظ حومه در اطراف شهرها و روشن شدن محدوده آن به منظور جلوگیری از بروز مشکلات بیمه‌ای در هنگام  بروز تصادفات ‌مصوب شده.
همچنین اتخاذ راه کار مناسب برای دریافت آمار صحیح از سوی  سازمان‌ها، ردیف‌دار شدن یارانه پرداختی دولت برای خرید اتوبوس در بودجه کشوری، پیشنهاد هم‌شکلی بلیط هوشمند الکترونیک در سراسر کشور و امکان استفاده آن در تمام شهرهایی که مجهز به این سیستم هستند‌، مطرح شد.
در این نشست ایجاد کمیته لوایح‌ و طرح‌ها به منظور حل مشکلات این حوزه و ارسال آن به مراجع قانون‌گذار کشوری‌‌، ایجاد راهکاری مناسب به منظور دسترسی سازمان‌های اتوبوسرانی به قطعات با کیفیت و پیش‌بینی شرایط مناسب به لحاظ توان خرید این قطعات توسط سازمان‌ها از جمله مهم‌ترین مصوبات بود.

   


/حاشیه‏های دیدار استیل آذین و ایران‏جوان/4
از اخراج ملائیان تا تعویض‏های مکرر مربیان

خبرگزاری فارس: بازی تیم‏های فوتبال استیل آذین سمنان و ایران‏جوان بوشهر در هفته نخست لیگ آزادگان در سمنان برگزار و به تساوی کشیده شد اما این بازی حاشیه‏های خواندنی فراوانی داشت.

خبرگزاری فارس: از اخراج ملائیان تا تعویض‏های مکرر مربیان

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، بازی تیم‏های فوتبال استیل آذین سمنان و ایران‏جوان بوشهر در هفته نخست لیگ آزادگان در حالی از ساعت 16:35 دقیقه دیروز در ورزشگاه تختی سمنان آغاز شد که در نهایت مربیان جز یک امتیاز نتوانستند توفیق دیگری کسب کنند.
 
* نیمه دوم بازی تیم‏های فوتبال استیل آذین سمنان و ایران‏جوان بوشهر با یک تعویض در ترکیب استیل آذین آغاز شد؛ ماریو میاتوویچ بازیکن کروات تیم استیل آذین با شماره 19 از ابتدای نیمه دوم وارد میدان شد و حمید کاظمی که از دقایقی پایانی نیمه نخست به علت مصدومیت از زمین خارج شده بود، دیگر وارد زمین نشد.
 
* میاتوویچ در دقایق اولیه حضور خود در میدان خوش درخشید و در چندین حرکت تاثیرگذار بود اما در ادامه از این روند تا حدود زیادی کاسته شد.
 
* داور در همان دقایق نخست نیمه دوم به مرتضی مولائیان، بازیکن شماره 11 تیم استیل آذین به علت خطا روی حریف کارت زرد نشان داد و در کمتر از چند دقیقه، مولائیان کارت زرد دوم را به علت تمارض به پنالتی در محوطه جریمه ایران‏جوان از داور دریافت کرد و از زمین مسابقه اخراج شد.
 
* تیم استیل آذین از دقیقه 9 نیمه دوم مجبور بود 10 نفره با حریف روبه‏رو شود و این، کار را برای افاضلی سخت می‏کرد.
 
* در همین نیمه، محمد فعال بازیکن ایران‏جوان ضربه سنگینی را روانه دروازه استیل آذین کرد اما با واکنش به موقع مهدی واعظی این توپ دفع شد و شاید بتوان گفت این نخستین حمله جدی بوشهری‏ها بود.
 
* ریتم بازی ایران‏جوان در نیمه دوم در مقایسه با نیمه نخست بازی تفاوت کرده و این تیم بازی هجومی را در دستور کار خود قرار داده بود.
 
* هادی نظرپاک که در نیمه نخست نیز چند موقعیت خطرناک خلق کرده بود، این بار نیز با شوت سرکش خود توپ را دیرک دروازه کوبید تا آه از نهاد سمنانی‏ها برآورد.
 
* مربی ایران‏جوان، در نخستین تغییر تاکتیکی در تیمش، حسن آتشی بازیکن شماره هفت این تیم را از زمین بازی خارج کرد و ابراهیم صالحی با شماره 13 را روانه میدان ساخت.
 
* ضربه دیگر میاتوویچ، بازیکن قرمزپوش میدان نیز پس از انجام این تعویض از کنار دروازه به خارج رفت و نتیجه‏ای برای استیل آذین در بر نداشت.
 
* اعتراض هومن افاضلی، سرمربی استیل آذین به داوران همچنان در نیمه دوم نیز ادامه داشت و این اعتراض‏ها هنگام خطا روی یکی از بازیکنان این تیم شدت یافته بود.
 
* تنش در دقایق پایانی همچنان ادامه داشت و ضربه سنگین بازیکن ایران‏جوان توسط واعظی بار دیگر به سرانجام نرسید.
 
* بوشهری‏ها که در دقایق پایان نیمه دوم از 10 نفره بودن تیم استیل آذین و تعلل مدافعان این تیم به خوبی بهره می‏بردند، حملات متعددی را روی دروازه واعظی ترتیب دادند.
 
* تعویض سوم استیل آذین، با خروج محسن گیاهی و ورد فرید بهزادی به میدان با شماره 17 در دقیقه 87 بازی انجام شد.
 
* قرمزی، سرمربی ایران‏جوان نیز در دقیقه 90 به تعویض دیگری دست زد و اکبر بختیاری‏آزاد با شماره 17 وارد میدان و محمد فعال از زمین خارج شد.
 
* داور چهارم برای نیمه دوم، چهار دقیقه وقت اضافه معین کرده بود و تیم ایران‏جوان در این دقایق نیز از تعویض دست برنداشت و محسن فیاض‏بخش به جای مصطفی نجمی‏زاده وارد زمین شد.

   


قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان خبر داد:
ارائه 1800 طرح آبیاری توسط کشاورزان کاشانی

خبرگزاری فارس: قائم مقام سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان گفت: کشاورزان شهرستان کاشان تاکنون یک هزار و 800 طرح آبیاری تحت فشار به این سازمان ارائه کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: ارائه 1800 طرح آبیاری توسط کشاورزان کاشانی

محمد نصر امروز در حاشیه افتتاح 16 طرح جهاد کشاورزی کاشان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار داشت: طرح‌های آبیاری ارائه شده از سوی کشاورزان شهرستان کاشان برای انعقاد قرارداد در حال معرفی به بانک است تا مراحل اجرایی آن در صورت رعایت اصول آبیاری بهینه صورت پذیرد.
وی با اشاره به ادامه خشکسالی‌های اخیر در استان اصفهان و لزوم استفاده بهینه از منابع موجود اما محدود این استان، بر اجرای آبیاری نوین دربخش کشاورزی تأکید کرد و از در دستور کار بودن اجرای طرح‌های نوین آبیاری جهت افزایش راندمان کشاورزی در استان اصفهان خبر داد.
قائم مقام سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه افزایش راندمان آبیاری کشاورزی به 50 درصد، یکی از برنامه‌های سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان در سال جاری است عنوان داشت: در حال حاضر راندمان آبیاری استان اصفهان حدود 43 درصد می‌باشد که در مقایسه با راندمان کشور در بخش کشاورزی چهار درصد بهینه‌تر است.
وی همچنین از تخصیص بیش از 600 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در استان اصفهان خبر داد و خاطرنشان کرد: این میزان اعتبار از محل اعتبارات شورای عالی آب برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار استان اصفهان اختصاص یافته‌است.
به گفته وی، اعتبار تخصیص داده شده تقسیم‌بندی و توزیع معین نشده و هر یک از شهرستان‌های استان می‌توانند به میزان تعداد طرح‌های پیشنهادی خود از این میزان اعتبار بهره‌مند شوند.
قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه تخصیص اعتبارات آبیاری تحت فشار به تعداد متقاضیان بستگی دارد یادآور شد: 85 درصد از هزینه اجرای طرح آبیاری تحت فشار توسط اعتبارات دولتی و بقیه نیز توسط متقاضیان تأمین می‌شود.
نصر با بیان اینکه بیش از 500 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های مبارزه با خشکسالی در اختیار شورای عالی آب قرار دارد، ابراز داشت: براساس شاخص تعداد قنوات و نیز میزان منابع آبی و تولید هفت درصد از مجموع اعتبارات به شهرستان کاشان اختصاص داده شده‌است.
به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان تعداد 16 طرح عمرانی نیز در این شهرستان در زمینه مرمت و بازسازی قنوات، لوله‌گذاری آب کشاورزی، احداث استخر تنظیم آب کشاورزی، بهسازی کانال‌های آبیاری عمومی و بسته‌بندی انواع خشکبار با اشتغالزایی 82 نفر و اعتباری بیش از هفت میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و مشارکت مردمی با حضور مسئولان شهرستان و استان اصفهان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

   


صادرات نفت لیبی تا 10 روز دیگر از سر گرفته می شود

خبرگزاری فارس: رییس شرکت ملی نفت لیبی تاکید کرد اولین کشتی های حامل نفت لیبی پس از سرنگونی رژیم قذافی طی 10 روز آینده از شهر بندری توبروک حرکت خواهند کرد.

خبرگزاری فارس: صادرات نفت لیبی تا 10 روز دیگر از سر گرفته می شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز نوری بروین تصریح کرد میزان تولید نفت  لیبی طی 6 ماه آینده به حجم استخراج یک میلیون بشکه نفت در روز خواهد رسید .
وی افزود ما بعد از هشت یا ده روز دارای نفت کافی برای صادرات یک میلیون بشکه از بندر توبروک خواهیم بود .
 صنعت نفت یکی از مهم ترین بخش های اقتصاد لیبی بوده و پس از درگیری های مسلحانه میان حامیان و مخالفان معمر قذافی رهبر این کشور به بازسازی هر چه زودتر نیاز دارد.
 شرکت نفتی آگوکو مستقر درشهر بنغازی روز دوشنبه از سرگیری استخراج نفت در میدان سریر واقع در شرق این کشور چند روز زودتر از تاریخ مقرر 15 سپتامبر را اعلام کرد.

   


مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌ها خبر داد:
جابه‌جایی 16 میلیون مسافر توسط اتوبوس‌های درون‌شهری

خبرگزاری فارس: مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های سراسر کشور گفت: اتوبوس‌های درون شهری روزانه بیش از 16 میلیون مسافر را در کشور جابه‌جا می‌کنند.

خبرگزاری فارس: جابه‌جایی 16 میلیون مسافر توسط اتوبوس‌های درون‌شهری

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان، علی چناری در نشست مدیران عامل اتوبوسرانی‌های شرق و جنوب کشور در کرمان اظهار داشت: حمل و نقل توسعه یافته در یک کشور شاخص توسعه‌یافتگی است.
وی با بیان اینکه حمل و نقل و توسعه در یک کشور به هم وابسته هستند، بیان کرد: سیستم‌های حمل و نقل خود سبب توسعه می‌شوند و ساختار توسعه یافته نیز به توسعه حمل و نقل توجه می‌کند. 
چناری وجود چنین نگرشی به حمل و نقل عمومی را از جمله اهداف این اتحادیه ذکر کرد.
وی با اشاره به بحث هدفمندی یارانه‌ها در کشور، سیستم‌های حمل و نقل عمومی را اثرپذیرترین حوزه کشور در این بحث دانست.
چناری با بیان اینکه بحث مدیریت حامل‌های انرژی بسیار اهمیت دارد، تصریح کرد: حمل و نقل عمومی به عنوان یک سیستم مؤثر در بحث مدیریت منابع انرژی در کشور باید جایگاه واقعی‌اش را در بین مردم پیدا کند، یعنی با ارائه خدمات با کیفیت و ایجاد امکانات مناسب ‌و با توجه به ارزان‌تر بودن جابه‌جایی، شهروندان به استفاده از آن ترغیب شوند.
وی با اشاره به اینکه در ایران تنها در تهران و مشهد از مترو استفاده می‌کنند، خاطر‌نشان کرد: مهم‌ترین، بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین سیستم حمل و نقل عمومی در کشور، اتوبوس‌های درون‌شهری است به طوریکه روزانه در کشور بالغ بر 16 میلیون مسافر توسط این سیستم جابه‌جا می‌شود و لازم است جایگاه و امکانات مناسبی در بخش‌های تصمیم‌گیر داشته باشد.
چناری به لزوم ارتقای جایگاه این سازمان‌ها در حوزه‌های تصمیم‌گیری کلان کشور تأکید کرد.
وی توجه به آموزش، آشناسازی منابع انسانی تشکیل دهنده سازمان‌های اتوبوسرانی با نوآوری و شخصیت حقوقی‌شان را از جمله اهداف این اتحادیه ذکر کرد.
مدیر‌عامل اتحادیه اتوبوسرانی حمایت اتوبوسرانی‌های مختلف کشور از اتحادیه را رمز موفقیت این مجموعه در پیگیری مطالبات سازمان اتوبوسرانی دانست.
در ادامه این نشست مشاور ارشد این اتحادیه و مدیر‌عامل اسبق سازمان اتوبوسرانی مشهد، تشکیل گردهمایی منطقه‌ای مدیران عامل سازمان اتوبوسرانی را به منظور حل مسائل پیش روی این سازمان و انتقال تجربیات در طرح‌های مختلف را بسیار راهگشا و مؤثر دانست.
شوشتری به انتخاب اعضای هیئت مدیره و لزوم توجه به حضور سازمان‌های اتوبوسرانی مختلف با امکانات و ظرفیت‌های مختلف در این جمع اشاره کرد و خواستار تدوین آیین‌نامه‌ای جامع در این زمینه شد.
وی به اعتبار اندک تخصیص داده شده در بودجه کشور به منظور خرید اتوبوس انتقاد کرد و اظهار داشت: به دلیل اینکه اتوبوس‌ها محور اساسی حمل و نقل عمومی در شهرها هستند، لازم است اعتبار خریداری آنها از بحث قطار شهری جدا و با تخصیص به موقع آن در نوسازی این ناوگان تلاش شود.
شوشتری بیان کرد: با تشکیل کمیته‌های مختلف مسائل به طور علمی مطرح و در حوزه‌های تخصصی پیگیری شود.

   


/هفته چهارم لالیگا اسپانیا/
یاران نكونام در نیوكمپ؛ شب سخت اوساسونا از راه رسید

خبرگزاری فارس: در اولین شب از هفته چهارم لالیگا اسپانیا تیم فوتبال اوساسونا در شبی سخت و سنگین میهمان بارسلونا است.

خبرگزاری فارس: یاران نكونام در نیوكمپ؛ شب سخت اوساسونا از راه رسید

به گزارش خبرگزاری فارس، فردا شب اوساسونا میهمان بارسلونا است و این در حالی است که بارسلونا در این بازی مهم بزرگانی چون پویول، اینیستا، سانچس و احیانا بوسکتس را در اختیار ندارد.
در فهرست پزشکی اوساسونا همچنان نام جواد نکونام به عنوان بازیکنی که به بخش فیزیوتراپی منتقل شده دیده می‌شود اما در کل احتمال حضور او در این بازی وجود دارد.

*برنامه بازی‌های فردا شب لالیگا:
گرانادا – ویارئال
رئال مایورکا – مالاگا
اسپورتینگ گیخون – والنسیا
بارسلونا – اوساسونا
سویا – رئال سوسیه‌داد

   


شهر سلطانیه به واحد انتظامی نیاز دارد

جمعه 25 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان:
شهر سلطانیه به واحد انتظامی نیاز دارد

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه شهر سلطانیه یک میراث فرهنگی و تاریخی عظیم محسوب می‌شود، از نیاز این شهر به ایجاد واحد انتظامی خبر داد.

خبرگزاری فارس: شهر سلطانیه به واحد انتظامی نیاز دارد

سردار یحیی شرفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: نیروی انتظامی استان زنجان برای احداث واحد انتظامی در شهر سلطانیه اعتبار پیش‌بینی کرده است.
وی با اشاره به تامین اعتبار واحد انتظامی از اعتبارات استانی افزود: مبلغ پیش‌بینی شده برای احداث این واحد انتظامی 250 میلیون تومان است.
فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان تصریح کرد: در سفر استاندار زنجان به شهر سلطانیه واگذاری زمین توسط شورای شهر سلطانیه برای احداث واحد انتظامی به تصویب رسیده است.
وی با اشاره به اینکه قرار است تا هفته نیروی انتظامی یک زمین در اختیار این نیرو برای احداث واحد انتظامی قرار بگیرد، ابراز امیدواری کرد: احداث واحد انتظامی شهر سلطانیه در هفته نیروی انتظامی کلنگ‌زنی شود.
سردار شرفی خاطرنشان کرد: شهر سلطانیه به دلیل دارا بودن چهره جهانی گنبد آن، بازدیدکنندگان جهانی دارد.
وی بر بسترسازی مناسب در سطح شهر و اطراف گنبد برای جذب گردشگر تاکید کرد و گفت: برای تبدیل گردشگری به عنوان محور توسعه شهر باید اقداماتی در این راستا انجام شود.
فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان بر همخوانی معماری واحد‌های تجاری تازه تاسیس با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی و به تبع آن بومی تاکید کرد.
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره چرایی درخواست فرمانده نیروی انتظامی در شورای اداری تشکیل شده در شهر سلطانیه برای ایجاد واحدهای امر به معروف و نهی از منکر گفت: تشکیل واحدهای امر به معروف و نهی از منکر چند بعدی است.
سردار شرفی با اشاره به برخی مزاحمت‌های گزارش شده برای گردشگران تصریح کرد: برخی شهرها تجربه تشکیل پلیس ویژه گردشگری را نیز دارند که خدماتی را به گردشگران ارائه می دهد.
وی تشکیل پلیس ویژه گردشگری را یک پیشنهاد از طرف نیروی انتظامی اعلام و تاکید کرد: پلیس ویژه گردشگری با مهارت‌هایی خاص از جمله تسلط به چند زبان و رعایت فرهنگ متناسب گردشگران می‌تواند به بهبود روند کمک کند.
وی اصلاح ورودی شهر سلطانیه را در راستای سامان بخشی به عبور و مرور خودروها از جمله موتورسوارها از این مسیر دانست و تصریح کرد: مسیر ورودی به این شهر با دو بانده شدن اصلاح می‌شود.
فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان با اشاره به بالا بودن آمار تصادفات در جاده ترانزیت قدیم زنجان ـ تهران، بر اصلاح این جاده تاکید کرد.

   


رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق:
تحولات منطقه و جهان عرب بسیار بزرگ و به دموکراسی تبدیل شده است

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق گفت: تحولات منطقه و جهان عرب بسیار بزرگ و به دموکراسی تبدیل شده است.

خبرگزاری فارس: تحولات منطقه و جهان عرب بسیار بزرگ و به دموکراسی تبدیل شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، عمار حکیم صبح امروز در دیدار با آیت‌الله علوی بروجردی در سخنانی با اشاره به وضعیت کشور عراق اظهار داشت: روند عمومی پیشرفت عراق خوب ولی کند است و با ظرفیت‌های موجود باید پیشرفت سریع‌تر دنبال شود.
وی تصریح کرد: عراق به عنوان کشوری با این تمدن تاریخی، منابع نفت و گاز می‌تواند اهداف خود را با سرعت بیشتری پیش برد.
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با اشاره به اهمیت تقویت وفاق ملی در کشور عراق خاطرنشان کرد: باید کارها با سعه صدر پیش برود.
وی با اشاره به وضعیت تحولات در کشورهای مختلف خاطرنشان کرد: تحولات منطقه و جهان عرب بسیار بزرگ است و از سیستم اداری کشورها خارج شده و به سیستم دموکراسی تبدیل شده است.
حکیم تاکید کرد: اگر عراق بتواند جایگاه منطقه‌ای خود را باز یابد، بسیاری از مشکلات این کشور حل می‌شود.

   


کشف 2 هزار بطری مشروبات الکلی در میانه

جمعه 25 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

فرمانده انتظامی شهرستان میانه خبر داد:
کشف 2 هزار بطری مشروبات الکلی در میانه

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی شهرستان میانه از توقیف کامیون حامل مشروبات الکلی و کشف بیش از 2 هزار بطری مشروبات الکلی خبر داد.

خبرگزاری فارس: کشف 2 هزار بطری مشروبات الکلی در میانه

فریدون حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در میانه اظهار داشت: در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز برابر گزارش پلیس آگاهی شهرستان مبنی بر ترانزیت قابل توجه مشروبات الکلی به مقصد مرکز کشور از طریق آزاد راه پیامبر اعظم، شناسایی و توقیف کامیون مورد نظر در دستور کار پلیس شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: چند اکیپ از عوامل پلیس آگاهی و مبارزه با مواد مخدر شهرستان در آزاد راه پیامبر اعظم با رعایت همه جوانب کامیون مورد نظر را متوقف و برای بازرسی به پلیس آگاهی دلالت دادند.
حیدری در اشاره به مشروبات الکلی کشف شده اظهار داشت: در بازرسی از کامیون متوقف شده 2 هزار و 50 عدد قوطی و بطری مشروبات الکلی که در زیر بار مصرفی جاسازی شده بود کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی شهرستان میانه تاکیدکرد: راننده به هویت «ا-آ»51 ساله ساکن تبریز که در بازجویی اظهار داشت: که مشروبات را از تبریز بارگیری و قصد انتقال به شیراز داشته که پس از تکمیل پرونده به دادسرا معرفی شد.

   


/ مسابقات کاراته بین‌المللی - ترکیه/
شهرجردی دومین مدال برنز كاتای انفرادی را كسب كرد

خبرگزاری فارس: نماینده کاتاروی نوجوان ایران به مقام سوم مسابقات کاتای انفرادی رده سنی 17-16 سال دست یافت.

خبرگزاری فارس: شهرجردی دومین مدال برنز كاتای انفرادی را كسب كرد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از فدراسیون کاراته، ابوالفضل شهرجردی ملی‌پوش رده سنی 17-16سال کشورمان پس از غلبه بر حریفان خود، در دیدار نیمه‌نهایی به مصاف حریفی از کشور میزبان رفت و در این دیدار با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شد و به مدال برنز دست یافت.
این دومین مدال برنز کاروان ایران در مسابقات بین‌المللی ترکیه است. 
پیش از این امیرعلی زنجانی در رده سنی 15-14 سال موفق به کسب مدال برنز شد.

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو