در رادیو ایران صورت می‌گیرد
بازخوانی شعر امام خمینی(ره) در مدح حضرت مهدی(عج)

خبرگزاری فارس: رادیو ایران به مناسبت میلاد امام زمان(عج) با تهیه و تولید 7 ویژه برنامه این روز مبارک را گرامی می‌دارد که خواندن شعر امام خمینی(ره) در وصف ایشان یکی از این برنامه‌هاست.

خبرگزاری فارس: بازخوانی شعر امام خمینی(ره) در مدح حضرت مهدی(عج)

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدمجتبی عسگری سرپرست روابط عمومی رادیو ایران با اعلام این خبر گفت: رادیو ایران در خجسته میلاد حضرت صاحب الزمان(عج) و روز جهانی مستضعفان ویژه برنامه‌های غزل شعبان، آیه‌های انتظار، عیدانه، بشارت، گلبانگ، کوی نشاط و کوچه‌های انتظار را برای پخش آماده کرده است.

عسگری در تشریح این برنامه‌ها گفت: با توجه به اهمیت نیمه شعبان سعی شده به وظایف منتظران در عصر ظهور پرداخته شود و شاخصه‌های منتظر واقعی بیان شود و پیرامون اهمیت انتظار علل غیبت امام زمان (عجل الله) در غیبت صغری و کبری، مهدویت و بیداری اسلامی، مهدویت و اخلاق اسلامی برنامه‌سازی شود.

وی غزل شعبان را کاری از گروه اندیشه رادیو ایران دانست که با حضور کارشناسان مختلف به بررسی تشرف افراد به خدمت حضرت مهدی (عج ا...)، نقش فرهنگ مهدویت در بیداری اسلامی، فلسفه انتظار، وظایف منتظران، اعمال شب و روز نیمه شعبان، شرح تاریخی و شرایط سیاسی فرهنگی اجتماعی زمان میلاد حضرت و تنها راه سعادت تجدید عهد با امام عصر می‌پردازد که حجج الاسلام سیدمهدی حائری‌زاده، علی سرلک، هاشمی نژاد، میر لوحی و دکتر سیدمحسن میرباقری و شفیعی سروستانی به ارائه دیدگاه‌های خود در این موضوعات می‌پردازند.

عسگری افزود: آیتم‌های من چشم به راهم با موضوع انتظار از اشعار شعرای برجسته همچون استاد حسان و سبزواری، در انتظار یار نظر متفکران غربی همچو برنارد شاو، داگلاس جانسون، هانری کربن در باره مهدویت، آفاق انتظار با موضوع بیداری اسلامی و مهدویت، راز غیبت با کارشناسی محسن میرباقری، در حریری از نور، پیدای پنهان، پخش قطعات نمایشی با موضوع انتظار، معرفی کتب مهدویت و ارتباط با شیخ علی کورانی مولف لبنانی کتاب عصر ظهور از دیگر بخش‌های این برنامه است.

وی افزود: در آیتم نجوای عاشقانه با مدینه منوره ارتباط زنده تلفنی برقرار می‌شود و حجت الاسلام هادی اتابکی از حال و هوای شیعیان در آن مکان مذهبی گزارش می‌دهد. همچنین ارتباط زنده با شهرهای مقدس مشهد، قم و جمکران و گزارش زنده از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و حرم مطهر حضرت امامزاده صالح از دیگر بخش های این برنامه است.

همچنین غزل شعبان 15 تیر از ساعت یک بامداد به مدت چهار ساعت و نیم به سردبیری حسین معصومی، تهیه کنندگی محمدرضا فوادیان و کارشناس مجری علی رضا فتحی‌پور و گویندگی محمدحسین نورشاهی پخش می‌شود.

عسگری سرپرست روابط عمومی رادیو ایران

سرپرست روابط عمومی رادیو ایران کوی نشاط را کاری از دفتر طنز این شبکه رادیویی دانست و گفت: در این جنگ رادیویی ترانه‌ها و موسیقی‌های شاد و قطعات نمایشی با حضور هنرمندانی همچون داوود حیدری، عباس محبی، گیلدا حمیدی، قربان نجفی، سجاد شهرابی، علی رضا تابان، آسیه گرجی و ویدا شهشهانی پخش می‌شود.

کوی نشاط جنگ عصرگاهی رادیو ایران روز پنج شنبه از ساعت 15:45 تا 18 به تهیه کنندگی و سردبیری امیر عباس اشرف پخش می‌شود.کارگردان قطعات نمایشی این جنگ شاد محمود صابری است.

وی عیدانه را کاری دیگر از دفتر طنز رادیو ایران دانست که هنرمندان جمعه ایرانی ساعات خوش و مفرحی را برای شنوندگان مهیا می‌نمایند. عیدانه از ساعت 9 صبح به مدت دو ساعت و نیم به تهیه کنندگی سعید توکل پخش می‌شود.

عسگری بشارت را کاری از گروه خانواده در راستای بررسی جشن‌های مسلمانان در اعیاد مذهبی دانست و افزود: در این برنامه با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی رحمانی استاد دانشگاه به صورت خاص و ویژه پیرامون مسئله انتظار و اهمیت آن در نهاد خانواده صحبت می شود.

وی گزارش های مردمی از محل جشن ها و اعیاد و صحبت در خصوص نذرهای مردم در این روز را از دیگر بخش های بشارت دانست که پنج شنبه 15 تیر از ساعت 11:30 به مدت یکساعت به سردبیری بهزاد محمودزاده پخش می‌شود.

سرپرست روابط عمومی رادیو ایران آیه‌های انتظار را کاری از گروه فرهنگ دانست که در این برنامه آثار شاعران قدیم تا معاصر که در مورد حضرت مهدی، انتظار و مهدویت شعر گفته اند مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

آیه‌های انتظار به سردبیری ریحانه یزدان دوست، تهیه‌کنندگی محمدرضا فوادیان، گویندگی سرور پاکنشان و غلامعلی امیر نوری از ساعت 8:40 صبح پخش می‌شود.

عسگری ادامه داد: در کوچه‌های انتظار در دو روز چهارشنبه و پنج شنبه در جشن بزرگ مردم ایران و در تولد آقا امام زمان کوچه به کوچه همراه با مخاطبان کوچه های شهر را آذین می بندد و از آداب و رسوم مردم ایران در اعیاد شعبانیه گزارش های متفاوتی را پخش می کند .همچنین در این دو روز با کسانی که مفهوم انتظار را کمی متفاوت تر از دیگران چشیده اند همچو پیرمردی که بعد از 50 سال خواهر و برادرش را پیدا کرد، مادر و دختری که بعد از 40 سال همدیگر را در آغوش کشیدند، گفتگو می شود.

سرپرست روابط عمومی رادیو ایران با بیان اینکه برنامه گلبانگ ویژه نیمه شعبان است ادامه داد: ترانه های میلاد موعود یاسر شیرازی، ماه دل آرا مجید اخشابی، عطر سوسن علی رضا افتخاری، عطر نرگس غلامرضا صنعت گر، طلب محمد اصفهانی همراه با تبریک‌های شنوندگان پخش می‌شود.

ضمن اینکه با علی تفرشی و مازیار عصری گفت‌وگو شده که این دو هنرمند ترانه‌های «آخرین امید» و «یه آسمون ستاره» را تقدیم شنوندگان گلبانگ کرده‌اند.